O cani Türk düşmanı çıktı

O cani Türk düşmanı çıktı

Ammada Türk düşmanları varmış!!!

CANİ,TÜRK DÜŞMANI!O cani Türk düşmanı çıktı

Berlin'de bir öğrenci grubunun arasına aracıyla dalarak 14 öğrenciyle 2 öğretmeni ezen Ermeni asıllı Gor H.'nin, Türkiye düşmanı olduğu ortaya çıktı.

Araba,aracını kasıtlı olarak yayaların üzerine süren ve 10. sınıfta okuyan 14 öğrenci ile iki öğretmeni ezen Ermeni köken(asıllı)li Alman vatandaşı Gor H. (29) ve ailesinin katıksız Türk düşmanı olduğu öğrenildi.

Berlin Polisi, Gor H.'nin saldırıyı düzenlediği aracının içinde Türkiye'ye hakaret içeren belgeler olduğunu ve özellikle sözde soykırım ile ilgili bazı iddialara dayanan Türkiye'ye dönük suçlamalar yapıldığını bildirdi.
NEDEN SALDIRDI?
Olayın büyük ihtimalle siyasi motifler nedeniyle gerçekleştirildiğinden hareket ediliyor. Ancak Türkiye düşmanı katilin neden öğrenci grubunun arasına daldığı da merak konusu oldu. Öğrencilerin arasında yabancı kökenlilerin olup olmadığı araştırılıyor. Türk ve Türkiye düşmanı Gor H.'nin otomobilini öğrencilerin içine, ırkçı nedenlerle sürmüş olma ihtimali yüksek.

ABLASI "HASTA" DİYE İDDİA EDİYOR
Saldırının düzenlendiği otomobilin katilin kendisinden iki yaş büyük ablasının üzerine kayıtlı olduğu açıklandı. Ablası hemen, "Biraz psikolojisi bozuktu" açıklaması yaptı. Basın da "aslında ne kadar iyi bir komşu" olduğunu yazdı.

Saldırıdan sonra gerek Alman basını gerekse ırkçı Almanya için Alternatif Partili (AfD) siyasiler, saldırganın Müslüman olma ihtimaline karşı apartta bekledi, ancak umutları hüsranla bitti.
"TERÖRİST" DİYEMEDİLER
Katılın Ermeni asıllı çıkması üzerine basında hiçbir şekilde, "Terör zanlısı"ndan söz edilmediği gibi, hemen "Psikolojik hasta" ilan edilme yarışına girildi. Abla konuşturuldu, neredeyse katile acıyan yayınlar yapıldı. Saldırıda 51 yaşındaki bir kadın öğretmen hayatını kaybederken, bir erkek öğretmen ve 14 öğrenci yaralandı. Halen 5 öğrencinin hayati tehlikesi sürüyor.

SabahAvrupa/YeniyurtHaber/10.6.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın