Mutluluğu Türkiye'de yakaladım

Mutluluğu Türkiye'de yakaladım

Mutluluğu Türkiye'de buldum diyen

Türkiye'de huzur ve mutluluk var

Karalama kampanyalarına kulak asmadı, İslam’ı tanımak için Türkiye’ye gitti.

Bir köye yerleşen Cornelia Arbaoui, huzuru Türkiye’de bulduğunu ifade etti

Türkiye’de huzur ve mutluluk var

Almanya'da İslam tarihi okuyan Cornelia Arbaoui (55), İslam'ı merak ettiği için Türkiye'ye gitti.

Birçok ili gezdikten sonra Edirne'nin Avarız köyüne yerle şen Arbaoui,Türkay Yıldırım ile evlendi ve yeni bir hayata başladı.

YILLAR SONRA ARADIĞI SEVGİYE DE BURDA KAVUŞMUŞ GİBİ...

20 yıldır Türkiye'de yaşayan Arbaoui, Türkiye'yi karalamak isteyenlere gülüp geçiyor ve "Keşke bütün dünyada yabancılara böyle davransalar. Türkiye'de mutluluk var, huzur var" diyor.

TÜRKİYE'DE HEP DESTEK GÖRDÜM. TÜRK İNSANI BİR BAŞKA...
TÜRK insanının çok sıcak kanlı ve misafirperver olduğunu,Türkiye'nin her kent,şehrinin farklı özellikler ve güzellikler sunduğunu dile getiren sölüyor.

ZİYARET EDEN 
MUTLU AYRILIYOR
BAŞTA Almanlar olmak üzere herkese Türkiye'yi ziyaret etmesi, tavsiyesinde bulunan Arbaoui, böylece insanların kafasındaki önyargıların kırılabileceğini belirtti. Arbaoui, "Türkiye'yi ziyaret eden mutlaka mutlu ayrılıyor" dedi.

Arbaoui, "Kimsenin dinine karışmıyorlar. Ben kahvede imamı görüyorum oturup sohbet ediyoruz, çay içiyoruz. Bana İslam dinini anlatıyor. Tüm insanlar, barış, huzur, sevgi ve adalet istiyor. Türkiye'de her zaman destek gördüm çaresiz kalmadım" diye konuştu.
TÜRKAY DA HALİNDEN MEMNUN...
Türkay Yıldırım, "Eşim sadece köydeki insanlara değil herkese çok samimi ve sıcak davranıyor. Bu nedenle herkes onu çok seviyor, saygı gösteriyor. Birlikte çalışıp birlikte kazanıyoruz. Allah'a şükür hiçbir şeye ihtiyacımız olmuyor" dedi.
Avarız köyünün Alman sakini Cornelia Arbaoui,samimiyetiyle köy halkıyla kısa sürede kaynaşıp onlardan biri olurken, evinin bahçesinde sebze ve meyve yetiştiriyor, arıcılıkla uğraşıyor, ata biniyor, resim yapıyor, köy kahve sinde komşularıyla sohbet ediyor.

"Darısı diğerlerine" diyelim.yhy.

BasınaYansıyanlar.13.08.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın