Putin Bildiğni Okuyor

Putin,Batı'ya "Topunuz gelin, hazırız" mesajı veriyor.

PUTİN,ADETA,DÜNYA'YA MEYDAN OKUYOR!

PUTİN  DAHA ÖNCE,GÜRCİSTAN'A BAĞLI ÖZETAY(Abazalar)'YI DE,KIRIM'İ DE  RUSYA'YA BAĞLAMIŞTI.

Ukrayna'dan ilhak edilen 4 bölgenin artık Rusya toprağı olduğu dün Moskova'da görkemli bir törenle tüm dünyaya ilan edildi.

Kızıl Meydan'da coşkulu bir tören düzenlenerek bu önemli hamle kutlandı. ABD'nin Rusya'yı sıkıştırması ve kışkırtması, olayları artık geri dönülmez bir noktaya getirdi. Rusya Devlet Başkanı Putin konuş masında, "Batı'nın beni duymasını istiyorum, bu 4 bölgedeki insanlar artık bizim vatandaşımız olmuştur. Kiev'i müzakereye çağırıyoruz, ancak halkın seçimini tartışmayacağızdedi.
Putin ayrıca insanların kendi kaderlerini tayin etme hakkının olduğunun altını çizdi. Ancak, bilindiği gibi Ukrayna ve Batı ülkeleri bu ilhakı kabul etmiyor. Avrupa büyük bir uçuruma doğru giderken ABD gelişmeleri okyanus ötesinden izlemeye devam ediyor.
ABD, Ukrayna'ya şimdiye kadar 11 milyar dolarlık silah yardımı yaptığını açıkladı. Ukrayna'ya verilen silahların listesinde helikopterler, uzun menzilli füzeler ve her türlü mühimmat var.

Ancak, Rusya'nın eline geçtiği zaman risk olabilecek teknolojiler içeren silahlar yokmuş. Yani Batı cephesinin amacı, savaşı kazanmak veya Ukraynalıları korumak değil,sadece Rusya'yı yıpratmak.
Bu ilhak kararının ardından bir barış umudu kaldı mı?

Bize göre  zor. Ukraynalılar ve NATO cephesi, savaşın devam etmesi için ellerinden geleni yapıyor. Putin konuşmasında hem Ukrayna'yı hem de Batılıları ciddi biçimde uyararak "Elimizdeki silah mevcudu sizdekilerden kat kat fazla. Ayrıca vatandaşlarınıza 'Bu kadar çok yemeyin, çok ısınmayın' diyorsunuzdedi.

Özetle "Yangına benzin dökerseniz sizin için daha kötü olur" demeye getirdi.

BU İLHAK'A  USA/ABD BAŞKANİ  ve ALMANYA  BAŞBAKI'DA KARŞI ÇIKIYORLAR
Dünyaya hâkim olan küresel düzeni de yerden yere vuran Putin, bu düzenin çifte standartlarına Rusya'nın kesinlikle teslim olmayacağını ilan etti.

PUTİN BATI'YA MEYDAN OKUYOR; ÖTE YANDA,ABD'DE YUNANİSTAN'A BAĞLI EGE ADALRINA, TÜRKİYE'NİN BURNUNUN DİBİNDE YIĞINAK YAPIYOR.

BATI TARAKYALI TÜRKLERDE SESİZ!. İNSAN PROTESTO EDER!.

Putin,Batı'ya "Topunuz gelin, hazırız" mesajı veriyor. Şimdi hamle sırası ABD ve Avrupa ülkelerinde. Bakalım onlar Rusya'nın bu hamlesine nasıl bir karşılık verecek.

Ya da verebilecekler mi?
6'LI MASANIN İNANDIRICILIK MESELESİ
6'lı masa dedikleri şey, Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener'in çekişmesi gölgesinde yarın yeniden toplanacak. Toplantı öncesinde masanın hiçbir üyesi halinden memnun değil. Kılıçdaroğlu adaylığını kabul ettiremedi. Akşener hâlâ kazanacak bir aday bulamadı.

Masanın küçük muhafazakâr partileri, Kılıçdaroğlu'nun peşine takılarak iyice değersizleşti.

GÜLEREK EL SIKIŞTIYORLA;DÜNYA'YA MESAJ VERİYORLAR. 
Seçmenin de sabrı kalmadı.Cumhur İttifakı'nın oyları giderek artarken Millet İttifakı'nın hâlâ bir aday belirleyememesi, kamuoyunda "Ülkeyi bunlar mı yönetecek" algısının oluşmasına neden oluyor. 

Erdoğan seçim startını verdi ve rüzgârı arkasına aldı. Bu rüzgârı durdurmak için söyleyecek bir sözünüzün olması gerekir.
Bir adayın belirlenemeyeceği tahmin edilen 6'lı masa toplantısı hakkında bildiğimiz tek şey var. "Bu masanın Türkiye'nin meseleleri ve çözüm yolları konusunda söyleyecekleri tek bir söz yok."

Ukranya-Rusya Barışı olmadıkça,arada bir yazmak zorunda kalacağiz.

Not) bazı bölümler,Mehmet Barlas'tan aktarmadır.)

Mehmet  Ali /Münih,01.09.202

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Yeniyurt Diğer Makaleler