Can almaya devam ediyor

20.y.yılın vebası

ÇİN'DEN GELEN VEBA,CAN YAKMAYA DEVAM EDİYORGazeteci Ahmet Kekeç kimdir, neden öldü? Ahmet Kekeç kaç yaşındaydı?

Gazeteci Ahmet Kekeç 14 Kasım günü hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde oğlu Mehmet Hasan Kekeç, babası Ahmet Kekeç'in korona virüse yakalandığını duyurmuştu. Durumunun ağırlaşması sonucu Ahmet Kekeç'in yoğun bakıma alınmasının ardından hayata gözlerini yumduğu açıklandı. Vefat haberi sonrası Ahmet Kekeç merak konusu oldu.

Peki gazeteci Ahmet Kekeç kimdir? Ahmet Kekeç kaç yaşında ve nereliydi? İşte hayatı hakkında...

SIRA ŞİMİDİ UZAYLI DA-MI?!

Mustafa Topaloğlu'ndan haber var! Son sağlık durumu... - Magazin haberleri

Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç 9 Kasım'da Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla yoğun bakıma kaldırılmıştı. 14 Kasım günü Ahmet Kekeç hayata gözlerini yummuştu. İşte Ahmet Kekeç biyografisi...

AHMET KEKEÇ KİMDİR?

Ahmet Kekeç 3 Ocak 1961'de Malatya'da doğdu. Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapıyor.

Ahmet Kekeç, sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu,Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nden atıldı. Aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikâye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak yazı hayatına başladı. 1985'te ilk hikâye kitabı olan "Son İyi Şeyler"i çıkardı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı. Millî Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı gibi görevler üstlendi.

BİZDE RAHMETLE YAD EDİYORUZ.MEKÂNI CENNET OLSUN

28 ŞUBART POST MODERİN DENİLEN DARBEDE,HAKSIZLIKLARA MARUZ KALAN GAZETECİLEDERDEN BİRİYDİ. BENZER KADERİ PAYLAŞAN,MEHMET BARLAS,MİRZABEY OĞLU VE DE NİCELERİ VARDI.

Uzun süredir gazetecilik mesleğini sürdüren Kekeç'in gazetelerde yazdığı yazılar 1997 yılında MGV Gençlik Dergisi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllendirildi. Son yıllarda çalışmalarını roman üzerine yoğunlaştıran Ahmet Kekeç, 28 Şubat dönemini anlatan "Yağmurdan Sonra "adlı bir romana imza attı. 2006 yılından beri Star Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.Cine5'te, Rasim Ozan Kütahyalı ve Salih Tuna ile birlikte Memleket Meselesi ve Derin Mevzu adlı iki program sunmuştur. Daha sonra 24 TV'de Nagehan Alçı ile birlikte Nerede Kalmıştık,Nevin Ateş ve Mustafa Armağan ile birlikte Tarihçe,Ülke TV'de de Turgay Güler ve Yusuf Ziya Cömert ile birlikte En Sıra dışı adlı üç televizyon programını daha sunmuştur.

ÖTE YANDA,DÜNYA'DA VİRÜSTEN VEFAAT EDENLER ÇOĞALIYOR

Dünyada koronavirüsten ölenlerin sayısı artıyor.Korku salmaya devam ediyor.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 800 bini aştı.

Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre,dünya genelindevirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerın sayısı 800 bin 34'e, vaka sayısı 23 milyon 27 bin 888'e ulaştı.
Kovid-19 kaynaklı bugüne kadar en fazla can kaybı 178 bin 68 ölümle ABD'de görüldü.
Bu ülkeyi 112 bin 670 ile Brezilya, 59 bin 106 ile Meksika, 55 bin 928 ile Hindistan, 41 bin 405 ile İngiltere, 35 bin 427 ile İtalya, 30 bin 480 ile Fransa, 28 bin 838 ile İspanya, 27 bin 34 ile Peru ve 20 bin 376 ile İran izledi. Türkiye'de can kaybı sayısı 6 bin 80 oldu.
Çin'in Vuhan şehrinden Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayıldı. Virüs bulaşan 15 milyon 634 bin 569 kişi iyileşti, 6 milyon 592 bin 757 kişinin tedavisi ise sürüyor.

* MASKELİ HAYATLAR DEVAM EDECEK..!

HULESA,dünyada koronavirüs vakaları devam ediyor.

tv.,internet haberleri ve gazetelerde okuduğmuz haberlerde,bir çok ülkelerde de,korona(corona-19) virüs önlemlerinden bıkan halk,zaman zaman porotestolar düzenliyorlar.

* ŞENER ŞEN DE VİRÜSE YAKALANDI

Türk Sinemasının güldüren yüzü,Şener Şen Covid-19 tedavisi için hastaneye kaldırıldı. 

USA/ABD'de mahkumlara pandemi den ölenleri taşımakta tırlar.Avrupa'nin bir çok ülkesinde,yeni önlemler devrede.

TÜRKİYE' DE CORONA19'DAN

ölenlerin sayısı,11.500 kişi olmuş.Ağır hasta ise,3.439 kişi.

Almanya'da,koronaya yakalanan,799.733; ölen, 12.511.İyileşen,498.996 kişi.

* * *

Yuzyılın vebası korku salmaya ve can almaya devam edecek.

Şair,"Ölüm,perde ardından bie haber/ölüm kötü olsaydı,ölümüydü peygamber",der.

Hepimizin kaderi bu idi.Yaratan,bizi kul hakkı ile imtihan etmesin-di.14.11.2020

Yazar Hakkında

Taner Akkoyun Diğer Makaleler