Albayrak'ın istifası

İş gerçekten bir sağlık sorunu ile ilgili bir konu ise,

Abdurrahman Dilipak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının ardında yatan gerçeklerin kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini belirtti.

Dilipak, Albayrak'ın istifasıyla ilgili olarak şunları söyledi;

İş gerçekten bir sağlık sorunu ile ilgili bir konu ise, bu neden bu kadar acımasızca politik bir polemik konusu yapılır. İşin içinde başka işler varsa, asıl gerçek ne?  Şunu görelim, sağlıkta, özellikle Covid komplosu ile ilgili konularda ve korku pandemisine dönüşen sürecin ekonomi üzerinde oluşturduğu olumsuz baskı kâbusa dönüştü. Bilim adamları kekikten söz etmeye korkuyor mu utanıyor mu bilmiyorum. Köln suyuna (kolonya) fit, ama kekik olmaz! Yerli ve milli kafaların ürettiği çözümler “eski normal” standartlara uymadığı için bakanlık nezdinde kabul görmüyor. Ve insanlar ölmeye devam ediyor. Her grib vakası bugün artık adeta Covid’le etiketlenmeye başlandı. Ekonomide, gıda konusunda, bilim, teknoloji, aile, eğitimde durum hiç iç açıcı değil. Yolsuzlukla mücadelede ve işin ehline verilmesinde sınıfta kaldık. Media ve STK’lar fonksiyonsuz hale geldiler. İstanbul depremi insanların korkulu rüyası haline geldi. Makyajlanmış sunumlar halk kesimlerinde inandırıcı bulunmuyor. Her geçen gün kaygı artıyor. Suali mukadderler cevabını bulamıyor. 

“Muhalefet bu sürece yangına körükle gider gibi gidecektir” diyen Dilipak, şu önerilerde bulundu:

Onun için acil tedbirler alınması ve topluma gerçeklerin söylenip güven tazelenmesi gerek. Ama bu siyaset, bürokrasi, media ve akademya ile bunu başarmanız çok kolay olmayacaktır. Bu konularda eğer güven tazelenmez ise, yarın insanlar daha önce doğru olduklarını düşündükleri konularda da kuşkuya kapılacaklar. Troller üzerinden, eklemlenmiş media’nın kiralık kalemleri üzerinden kitlelerin uzun süre, halkla ilişkiler yöntemleri ve toplum mühendisliği taktikleri ile güdülenmesi mümkün değildir.

Yanlışın neresinden dönülürse kârdır. Dost acı söyler. Bu uyarılar dikkate alınmazsa bunun faturası çok daha ağır ve acı olur. Bakın ekonomide söylenenle gerçek arasında ne kadar fark varsa, diğer birçok konuda da durum çok farklı değil. Kol kırılıp yen içinde kalırsa kol ya kangren olur, ya çolak kalır. Gerçek herkes için en iyi olandır. Bir şey gerçek değilse politika ve bilim kılıfına da sarılsa bir şey değişmez. Hani adil şahitler olacaktık!. Gerçeğin her şart altında bir gün bir şekilde ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. 

BERAT ALBAYRAK'IN PEDERİ SAİK ALBAYRAK,ASLEN TRABZON,OF'TANDIR.

AK Parti'den istifa ettiği iddia edilen, Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak kimdir?

İşte, Sadık Albayrak hakkında merak edilenler...

Tartışmalı bir sürecin ardından istifa eden  Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'ın da AK Parti'den istifa ettiği konuşuluyor.

SADİK ALBAYRAK'IN BİR ÇOK ESERLERİ VARDI.

BUNLARDAN BİRİDE,"DEMOKRASININ ÇAKİL TAŞLARI" ADINDA BİR ESER.(yhy)

15 Şubat 1942'de Trabzon'un Of'da doğan Sadık Albayrak,babasının işi nedeniy le Trabzon'a merkeze taşındı.

İlk öğrenimini, Cudibey İlkokulu'nda 1954 yılında tamamladı. Daha sonra İmam Hatip Okulu'nda orta öğretimini tamamlayan Sadık Albayrak İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’ne 1962'de girdi. Sultanahmet Camii kürsü vaizliğine 1964 tarihinde başladı.

İslam Medeniyeti Vakfı kurucusudur.  İstanbul Müftülüğü’ne bağlı Şeriyye Sicilleri Arşivi'nde sekiz sene kadar uzman olarak çalıştı.

Yazar Hakkında

Abdurrahman Dilipak Diğer Makaleler