Kosova'da mezarlığa saldırı

Kosova'da mezarlığa saldırı

Şimdi de Müslümanlaın mezarlıklarına yöneldi şeytan,iblisler!..

Kosova İslam Birliği Müslüman mezarlığına yapılan saldırıyı telin etti

6 Ağustos tarihinde PriştKosova İslam Birliği Müslüman mezarlığına yapılan saldırıyı kınadıine'de bulunan Müslüman mezarlığına yapılan saldırı Kosova İslam Birliği'nce telin edildi,kınandı.

KOSOVA,PRİŞTİNE'DE' AHLKSIZ SALDIRIYA TEPKİ

  • Kosova İslam Birliği (KİB) Başkan lığı Priştine’deki Müslüman mezarlığına yapılan çirkin ve vandal saldırı haberi endişeyle karşıladı.

 

ONBİR MEZARIN TAHRIP EDİLDİĞİ BİLDİRİLİYOR
Sahip olduğumuz bilgilere göre 6 Ağustos 2019 günü kimliği bilinmeyen şahıslar 11 mezarı tahrip ederek mezar taşlarına zarar verdiler. Mezarların tahrip edilmesi dini prensiplerce yasak olması yanısıra kimin tarafından gerçekleştiğine bakılmaksızın çirkin bir saldırı ve kabul edilmez  bir eylemdir.” şeklinde konuştu.

Tepkilerin dile getirildiği KİB açıklamasında, ayrıca Kosova İslam Birliği Başkanlığı’nın yetkili makamlardan bu vandal(ahlaksız,serseri) saldırı müelliflerinin yakalanmasını ve adalet kaşısında hesap vermeleri yanısıra bu tür eylemlerin gelecekte de tekrarlanmamasını talep ettiğine vurgu yapıldı.

* * *

Yeniyurt'un mini yorumu.

"Şimdide mezarlıklara saldıran şeytan,iblsler.Daha düne kadar yaşanan canılıkları ne Balkanlar,nede dünya unutmuştu.Bu olayları genelde bazı,Ortodoks fanatikler tarafından,yada ateist,"şeytanın kanatları altında "olan lar, yapiyordu. Bosna'da yaşananlar gibi."

Kaynak; Kosova Haber Merkezi/ Balkanlar'an Haberler.8-9-08-2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın