Komşu'dan Komşu'ya çağrı...

Komşu'dan Komşu'ya çağrı...

Komşunun akıl selim çağrısına kulak vermek lazım...

Yunan Başbakan Miçotakis'ten "cesur adım" mesajı." Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum"

Yunan Başbakan Miçotakis'ten 'cesur adım' mesajı: Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis "Cesur adımlar atacağımız ortak bir yaklaşım için Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum."diyerek seslendi.

Bu coğrafyada birlikte yaşıyoruz. Gereksiz gerginlikler ve silahlanma yarışı iki ülkeyi de değerli kaynaklarından mahrum ediyor. Bunlar ülkelerimizin yararına kullanılabilir" ifadelerini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis,Türkiye ile ilişkilere yönelik, "Cesur adımlar atacağımız ortak bir yaklaşım için Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum." dedi.

Miçotakis,hükümet programının görüşüleceği Meclis Genel Kurulunda konuşma yaptı.

"Öfkeli bir retorikten uzak durarak" uluslararası hukuk ve dostane iş birliği yönünde ilerlemek istediklerini belirten Miçotakis, Başkan Erdoğan'a seslenerek, "Cesur adımlar atacağımız ortak bir yaklaşım için Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum." şeklinde konuştu.

Miçotakis, "Bu coğrafyada birlikte yaşıyoruz. Gereksiz gerginlikler ve silahlanma yarışı iki ülkeyi de değerli kaynaklarından mahrum ediyor. Bunlar ülkelerimizin yararına kullanılabilir." ifadelerini kullandı.

Ülkede 7 Temmuz'da düzenlenen erken genel seçimlerde Yeni Demokrasi (ND) partisi tek başına iktidara gelirken, Miçotakis başbakanlık koltuğuna oturmuştu.

Çarşamba günü yeni üyelerinin yemin töreniyle açılan Mecliste, hükümet programının tartışılmasının ardından hükümetin güven oyu alması bekleniyor.  

(AA) 

Yeniyurt'un kısa Yorumu;

"Böyle akıl selim yaklaşımlara,dosthane el uzatılmalıdır. Her iki halk,yüz yıllar aynı çatı altında yaşamışlardır.

Bir çok sosyal hayatları da bir birine benzemektedir."

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın