Kıbrıslı den özür gelmiş

Kıbrıslı den özür gelmiş

Kıbris yeniden birleşsin,dostluklarımız devam etsin

Katliamın yıldönümünde...

Rum aktivistten "Bizi affedin" çağrısı!..

Kıbrıs'ta 14 Ağustos 1974 tarihinde EOKA-B örgütü tarafından Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerinde katledilen 126 Kıbrıslı Türkün anıldığı gün Kıbrıslı Rum barış aktivisti Christina Valanidou'nun yayın ladığı "özür paylaşımı" gündem oldu.

Rum aktivistten 'Bizi affedin' çağrısı!

   AKIL SELİM BİR DAVRANIŞ

Sosyal medya hesabından, "Sevgili Kıbrıslı Türk vatandaşlarımız" diye selenen barış aktivisti Valanidou, "Sizden, size karşı işlenmiş Rum toplumunun tüm suç üyelerinin, masum insanlara, kadınlara ve çocuklara karşı işlenen suçları için bizi affetmenizi istiyorum"dedi.

"BİR DAHA SAVAŞMAYALIM"  HEPİMİ KARDEŞ,AKRABAYIZ.

PILAV,BAKLVA,LOKUM,KAYMAK,PATLICAN KEBAB...ORTAK LEZZETLERİMİZ

"Bu milliyetçilerin ve şöven Rumların, Rumlara karşı da suç işlediğini biliyorsu nuz" diye devam eden Valanidou, "Ortak ülkemizi seven bizler, Kıbrıs'ın yeniden birleşmesi, ülkemiz ve bölgemizdeki barış için mücadelemize devam etmeliyiz. Bir daha asla savaşmamalı, bir daha asla toplumlarası çatışmalarda bulunmamalıyız. Kıbrıs, bölünemeyecek kadar küçüktür ve tüm Kıbrıslıların barış içinde yaşaması için yeterince büyük" ifadelerini kullandı.

Valanidou'nun paylaşımı medyada, "katliam gününde anlamlı" çağrı şeklinde yer aldı.

Kıbrıs'ta Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerinde en genci 16 günlük, en yaşlısı ise 95 yaşında olmak üzere 126 Türk katledilmişti.

Kıbrıs KKTC Güney Kıbrıs*Basına yansıyanlar.15.08.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın