İstenmeyen tüyleri izale etmek için

İstenmeyen tüyleri izale etmek için

İstenmeyen tüy,kılları izale etme yolu,tabii çözüm...

İstenmeyen tüy,kıllara tabii çözüm

(Sağlık,Faydalı Bilgiler)

İstenmeyen tüylere tabii çözüm...

Bir sorun,sıkıntı,meseleniz varsa çözümü de vardı.Bu  çözümler el hazırlanan tabii ilaçlar,reçetelerle mümkündü. Bunların başında(eskiden,"kocakarı ilaçlaraı" denilen,evde hazırlanan çok kolay ve basıt olan tabii reçeteler. Kimyevî ilaçların dışında, tabii olmayan yöntemlere başvurmamak aslında en iyisi. Tabiiatta çözümü olan so-mesellerinden biri de istenmeyen tüylerdir.

(Ben de yaşlandıkça,itenmeyen kıllar,istenmeyen kahve rengi noktalar,çoğaldıkça,bu gibi tabii kosmetik köşelerini derlemeye çalışıyoruz.)

İŞTE,SÖZÜM REÇETELERİ

Limon Kürü; 1 adet limon 2 çay kaşığı tuz,Limonun suyunu bir kaba sıkarak içerisine tuzu ekleyerek karıştırınız.

Ağda(istenmeyen kılları cimbizle koparma) işleminden sonra bir pamuk yardımıyla bu karışım tüylerin çıktığı bölgelere sürülür. Bu işlemi yaklaşık 3 kez uygularsanız olumlu sonuçlar almaya başlarsınız. Limon ve tuz kıl köklerine kadar inerek; köklerin zayıflamasını sağlar.

Limon ve tuz ikilisi aldığınız bölgeleri yakabilir, yanma hissettiğinizde hemen yıkamalısınız. Limon ve tuz karışımı bacak bölgesinde 2 saat yüzde ise 15 dakika bekletilmelidir.

Kullanım Detayları; 3 ağda işleminden sonra uygulandığında istenmeyen tüylere çözüm olmaya başladığını göreceksiniz. Her ağda işleminden hemen sonra uygulamanız lazım ve dilerseniz ekstra olarak ağdadan sonraki 4 güne kadar hergün tekrarlaya bilirsiniz.

SOĞAN-SARMISAK KÜRLERİ

(İstenmeyen,tüy,kılları izale etme yolu)

Soğan Sarımsak Kürü Soğan Sarımsak Soğan rendelendikten sonra; suyu bir yere alınır. İçine bir adet sarımsak rendelenir. Rendelediğiniz sarımsağı sulandırarak; soğan suyunun içine ilave ederek karıştırın. Karışımı ağda yapılan bölgeye parmaklarınızla yedirin. Soğanın etkisi kılları tamamen bitirmeye yöneliktir. Her işlemden sonra uygulayabilirsiniz. Uygulanan yerde 1 saat bekletilmesi uygundur. Tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen insanlar için; son derece basit bir tariftir. İstenmeyen tüylere karbonat; Yatmadan önce yapılması gereken bir uygulamadır.;

1 çorba kaşığı karbonatı 200 ml kaynar suya katarak karıştırın. Soğumaya bırakın. Pamuklu bir bezi ya da kulak temizleme çubuğunu karışımın içine sokup ıslatın ve istenmeyen tüylerin olduğu yerlere sürün.

Yıkamadan yatın ve sabah kalktığınızda etkisini göreceksiniz. Su ile durulayın ve besleyici bir krem sürün.

Tedaviyi 2-3 kere uyguladıktan sonra istenmeyen tüyleriniz tamamen yok olacaktır. İşte televizyon ekranlarından tanıdığımız; Meltem Açıkel’den istenmeyen tüyleri yok etme yöntemleri; Meltem Açıkel istenmeye tüylere doğal çözüm 1. Doğal /Tabii-tarif 3 diş sarımsak 3 adet orta boy soğan 1 tüp kara merhem (eczaneden temin edebilirsiniz) Hazırlanışı ve kullanımı; 3 adet soğanın kabuklarını soyun, fırın kağıdına sarın ve fırında pişirin. Haşlanan soğanların içine; 3 diş sarımsağı ve 1 tüp kara merhem ekleyip blender yardımı ile pürüzsüz hale getirin. Krem kıvamına gelen tüy dökücü kremi cam bir kavanoza koyun.Haftada 1 kere tüylü ya da tüysüz uygulayacağınız bölgeye sürün, 15-20 dakika bekleyin ve durulayın.

Bu tarifi düzenli olarak uyguladığınız takdirde 1 ay sonra kıl köklerinin zayıfladığını ve tüylerinizin azalmaya başladığını, bir kaç ay sonra da gözle görülür bir seyrelme göreceksiniz. Bu tüy yüz dahil bütün vücudunuza uygulayabilirsiniz. 2. Tabii tarif 1 yemek kaşığı nohut unu, 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu 2 yemek kaşığı hardal yağı Hazırlanışı ve kullanımı: Nohut ununu internetten temin edebilir yahut evinizde yapabilirsiniz; istediğiniz miktardaki nohutu haşlayın, blenderdan geçirip un haline getirin. Cam bir kavanozda saklayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı nohut unu, 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu ve 2 yemek kaşığı kadar da hardal yağını kaseye koyup karıştırın. Tüylerinizi ağdayla veya herhangi bir yöntemle temizleyin.

Bu karışımı istenmeyen tüylerin olduğu yerlere sürün. Kurumaya bırakın.Kuruyunca hafifçe ovarak çıkarın. Ardından suyla yıkayın.

Hafta 1 kez devam edin. Yüzdeki tüyleri yok etmek için de kullanabilirsiniz. 3. Doğal tarif Soğan Sarımsak Soğanı rendeledikten sonra süzgeçten geçirip suyunu bir kaba alın. Sarımsağı da rendeleyip süzüp suyunu, soğan suyunun içine karıştırınız. Ağda yaptığınız, kılları temizlediğiniz bölgeye bu karışımı sürerek yaklaşık 1 saat kadar bekletiniz. Sonra yıkayıp temizleyiniz. Kısa sürede tüyler azalacak ya da çok ince çıkacaktır. Her ağda sonrası bu kürü uygulamanız mümkündür.

(BU SAHADA  ÖZEL BECERISI OLAN;MÜNİH'İN KOSMETİK KRALİÇESİ PELİN-LUMİ  DİKMEN...TIKLAYINIZ,SAHASINDA BİLGİ ALABİLİR SİNİZ.)

...Türkçe,Almaca,Romanyaca,İngilizce..

www.lumi-dikmen.com 'u Tıklayınız!..

Not: Bu yöntem uygulamamarı, cildiye doktorunuza da danışabilirsiniz.

Kaynak: İstenmeyen tüylere çözüm.Yeniyurt-Kosmetik- Köşesi.Heil Medizin/Derleyen; Yeliz Zeynep

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın