Iran göz dağı verdı

Iran göz dağı verdı

Mübarek Kurban Bayramında İsrail'in küstahlığı..!

İran Dışişleri Bakanı Zarif; İsrail'in zulmünü sona erdirmeye gücümüz var

11.08.2019 - 18:55 | Son Güncelleme: 11.08.2019 - 19:18 
AA

İran Dışişleri Bakanı Zarif: İsrail'in zulmünü sona erdirmeye gücümüz var

 İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırısına tepki göstererek İsrail'in "yüzyılın aşağılamasını" Filistinli lere dayattığını belirtti.

HAKLI BİR YORUM ve TEPKİ.

SİNYONİST İSRAİL SIRTINI USA-ABD YAHUDİLERİNE DAYAMIŞ,ZULMÜ YAPIYOR.

Zarif, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada İsrail polisinin Filistinlilere saldırısıyla ilgili bir fotoğraf paylaşarak olaya tepki gösterdi. 

İranlı bakan,açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Bu fotoğrafta görülen cinayet bu sabah, bizim mübarek bir günümüzde Mescid-i Aksa'da meydana geldi. Aynı teröristler yüzyılın aşağılamasını Filistinlilere dayatmayı ümit ediyorlar. Müslümanlar olarak birlik olmamız durumunda bu zulmü sona erdirmeye gücümüz var."

Müslümanların haklarına ulaşmaları için öncelikle kendilerine saygı duyması gerektiğini kaydeden Zarif, ABD yönetiminin Filistin-İsrail meselesine çözüm bulmak iddiasıyla hazırladığı "Yüzyılın Anlaşması" planını eleştirerek  "Eğer kendimize saygı duymazsak, onurumuz bir kere daha yüzyılın aşağılamasında olduğu gibi saldırıya uğrayacaktır." görüşlerini paylaştı. 

Zarif, İsrail polisinin, fanatik Yahudilerin,"Mescid-i Aksa'ya" baskınlarını engellemek isteyen Filistinlilere Harem-i Şerif'in içinde müdahale etmesine tepki gösterdi.

(Demek bu hüsüta Türkiye yanlız değildi.) İsrail,süreklli Filistin'i bombalıyor.(Videoyu Oynat)

Fanatik Yahudiler, arife ve Kurban Bayramı'nın ilk gününe tekabül eden "Teşa Be Avyas" ve oruç günü dolayısıyla Mescid-i Aksa'ya baskın düzen lemek üzere İsrail polisinden izin talep etmişti. 

İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARDA

İsrail polisi de bugün fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınlarını engellemek isteyen Filistinlilere Harem-i Şerif'in içinde müdahale etmiş, 37 Filistinli yaralanmış,14’ü hastanelere kaldırılmıştı.

Kudüs İslami Vakıflar Basın Sözcüsü Firas Dibs, fanatik Yahudilerin yaşananlara rağmen İsrail polisi korumasında Mescid-i Aksa'ya gruplar halinde baskın düzenlediğini ifade etmişti.

İsrail polisi de bugün fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınlarını engellemek isteyen Filistinlilere Harem-i Şerif'in içinde müdahale etmiş, 37 Filistinli yaralanmış, 14’ü hastanelere kaldırılmıştı. 

DAHA ÖNCEDE, ISRAİL'İN YIKIMLARINA KARŞI BİRLEŞMİŞ MİLETLERDEN DE TEPKİ GELMİŞTİ

İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkımlarına Avrupa'dan ortak kınama,buna rağmen İsrail bildiğini okuyor.

(Eskiden Saddam Hüseyin'den ve Arafat'tan çekiniyorlardı.Şimdi her ikiside olmayınca...)

İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkımlarına Avrupa'dan ortak kınama

   KINA YAKMAK(!) BİR İŞE YARAMİ YOR.

OSMANLI GİTTİ,HUZURDA KALMADI,İŞİN DOĞRUSU BU.

Almanya,Fransa, İngiltere ve İspanya, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistin lilere ait evleri yıkmasını "kararlı bir şekilde kınayan" ortak bir açıklama yaptı.

İspanya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Almanya, Fransa, İspanya ve İngiltere'nin, Doğu Kudüs'teki Vadi el Humus Mahallesi'nde bulunan Filistinlilere ait evlerin yıkımından dolayı İsrail'i kararlı bir şekilde kınadığı bildirildi.

İsrail yönetiminin Filistinlilere ait evleri yıkmasının "ciddi bir endişeyle" takip edildiği belirtilen açıklamada, "İstisnai durumlar haricinde, işgal altındaki bölgelerde binaların yıkılması Uluslararası İnsani Hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararlarına aykırıdır. Bu uygulama Filistin halkına gereksiz yere acı çektirmekte ve barış sürecine zarar vermektedir." değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada ayrıca, özellikle bu yıkımın önemli olduğunun altı çizilerek, "Çünkü,etkilenen binaların bir kısmı Oslo Anlaşmaları uyarınca Filistin yönetiminin yetkisi altında olan A ve B bölgelerinde bulunuyor. Bu yüzden bunların ihlal edildiğini gösteriyor. İki devletli çözümü doğrudan tehlikeye atan, tehlikeli bir emsal teşkil ediyor." ifadeleri kullanıldı.

Öte yanda Yemen'de ayrılık çatişmaları devam ediyor.

Velasılı,Müslüman Devletler,hâlâ gafletteler.Yazık!..

Basına Yansıyanlardan.Sinyonis İsrail'in Zulmü.11.08.2109

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın