Ingiltere Başbakanı Berlin'de

Ingiltere Başbakanı Berlin'de

Johnson Avrupa turuna çıktı

İlk ziyarette dikkat çeken an,Johnson,Merkel gibi oturdu

İHA

İlk ziyarette dikkat çeken an

     

İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson başbakan olarak ilk yurt dışı ziyaretini Berlin'e yaparak Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi.

 

İngiltere'nin yeni başbakanı  Boris Johnson başbakan olarak ilk yurt dışı ziyaretini Almanya’ya gerçekleştirdi. Başkent Berlin'deki Başbakanlık binasında düzenlenen resmi tören ile karşılanan Johnson Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Dışişleri Bakanı Haiko Maas'la ile bir ara geldi. 

TİTREME SEBEBİ İLE,SANDALYEYE OTURAN MERKEL'E EŞLİK ETTİ. 

Merkel," Ruhumuzda dosluklar var" demiş.

Titreme sebebiyle sandalyeye oturdu Johnson uyum sağladı

Johnson ve Merkel her iki ülkenin milli marş larını Merkel'in kontrolsüz titremesi sebebi ile oturarak dinledi.

Karşılamanın ardından heyetler halinde görüşmeye geçildi. Görüşmenin ardından basın açıklaması yapılacak. 

DAHA SONRA FRANSA'YA  GEÇE CEK.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson yarın Fransa'ya giderek Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya gelecek.

Askeri merasimle karşılandı.

Johnson’ın hafta sonu ise olan G7 Zirvesi kapsamında Avrupa Birliği (EG) Konseyi Başkanı Donald Tusk ile görüşmesi bekleniyor. 

(Bu arada,İngiliz hükümetinin, ülkenin AB'den anlaşmasız şekilde ayrılması halinde serbest dolaşımı sonlandıracak olmasının, ekonominin yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan hizmet sektörüne darbe vurması bekleniyor.(...)

Yeniden müzakere edilmeyecek

İngiltere’nin yeni Başbakanı Boris Johnson başbakan olarak ilk yurt dışı ziyaretini Berlin’e yaparak Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi. Merkel ve Johnson gerçekleştirdikleri heyetler arası görüşme sonrası basının karşısına çıktı. Basın toplantısında AB ve Birleşik Krallık arasında devam eden Brexit krizini ele alan liderler konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Gerçekleştirilen toplantının ana gündem maddeleri hakkında bilgi veren Merkel, “Johnson’la dünyanın farklı yerlerindeki yaşanmakta olan konular hakkında konuştuk. Suriye, İran, Libya, Hong Kong, Kuzey Kore gibi konuların yanı sıra Brexit’i ile aldık” ifadelerini kullandı.

 

Johnson Avrupa turunda. Bize yansı[email protected]

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın