İmansızlar, boş durmuyor!

İmansızlar, boş durmuyor!

Soytarılar,inasna yakışmayanları yapıyorlar.

İMANSIZ,KÂFİRLER BOŞ DURMUYORLAR!..

Almnaya'nın,Hessen eyaletinin Kassel şehrin deki, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camisi’ne, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Kassel Merkez Cami Derneği Başkanı Seyfettin Eryörük, camilerinde cemaa tin olmadığı saatlerde taşlı saldırı yapıldığı ve camların kırıldığını ifade etti. Eryörük, saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, olayın sorumlularının en kısa sürede yakalanmasını istedi.

Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı da sosyal medya hesabı Facebook’tan yaptığı açıklamasında, ”Kassel DİTİB Merkez Camisi’ne bugün sabah saatlerinde gerçekleştirilen taşlı saldırıyı şiddetle kınıyor, emniyet makamlarından saldırının faillerinin yakalanarak adalete teslim edilmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.Kassel Savcılığı da saldırı ile ilgili soruşturma başlattı.

CAMDAN İÇERİ TAŞ ATTILAR,KURANI PARÇALADILAR!..

Daha önceki yıllarda yine aynı camiye terör örgütü PKK sempatizanları tarafından saldırı yapılmış, olayın fail ya da failleri yakalanamamıştı.

Bremen'de, yönetiminde daha çok Afgan ve Pakistanlıların bulunduğu Rahman Camisi’nde ise yaklaşık 50 Kur’an-ı Kerim’in yırtıldığı ve bazılarının da tuvalete atıldığı" belirtildi.

Çirkin saldırı nedeniyle Bremen’de yaşayan Müslümanlar, sosyal medya aracılığı ile üzüntüleri ve tepkilerini paylaştılar.

Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) Bremen Eyalet Milletvekili Dr. Oğuzhan Yazıcı, Bremen İslam Şurası’na bağlı Rahman Camisi’ndeki çirkin saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, “Geçtiğimiz hafta Müslüman bir gencin bıçaklanması haberinin ardından şimdi de Kur’an-ı Kerimlerin tahrip edildiği haberini alıyoruz. Bremenli Müslümanlar çok gergin ve tedirgin. Sinagoglar gibi camiler de devlet tarafından iyi korunma altına alınmalıdır.” dedi.

Yazıcı, devletin bu olayları daha ciddiye alıp İslam düşmanlığına karşı kalıcı önlemler geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Kafirler boş durmuyor!..Allah,Hidayet versin. Bunlar,asıl,soylu Alman olamaz.

Basinayansıyanlar. 11.06.2019/ Metehan Yeniyurt.*[email protected]

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın