Hollanda'da ırkçı,faşıt..

Hollanda'da ırkçı,faşıt..

Kendi faşıthane saldırılarını görmeyen Batılılar

 > Avrupa Haberleri > ‘Irkçılık var’ dedi açığa alındı

"Irkçılık var" dedi,açığa alındı!..

Hollanda polisinin ırk‘Irkçılık var’ dedi açığa alındıçı uygulamalarını ve zorbalığını sosyal medyadan duyuran Fas kökenli Emniyet Müdürü Fatima Aboulouafa açığa alındı.

"Doğru diyeni 7 köyden kovarlar" misali, yaşandı.

Hollanda'nın Lahey kenti polis teşkilatına bağlı Leiden Polis Merkezi'nde 130 polisin müdürlüğünü yapan Fatima Aboulouafa, sosyal medya hesabından polis teşkilatı içinde yaşanan ırkçılığı, gücün kötüye kullanılmasını ve zorbalığı duyurdu. 6 Haziran'da konuyu kamuoyu gündemine taşıyan Aboulouafa, salı günü açığa alındı.

"KÖTÜ OLMAK İSTEMİYORUM" DEDİ..
Memlet,ülkede 23 yıldır polislik yapan ve geçen yıl müdürlük görevine getirilen Aboulouafa, paylaşımında yaşanan ırkçılığa meslektaşı kadınların sessiz kaldığını ifade etti ve "Faslı olduğum için kurum içinde ve dışında defalarca reddedildim. Ayrımcılığa uğradım. Korkutuldum. Polisliğin ilk yıllarında hiç destek görmedim. Cesur ve dürüst yöneticileri özlüyorum. Ben kötü yönetici olmak istemiyorum",şeklinde yorumlarda bulundu,serdenişle,içini döktü.Orantısız güç kullanımıyla sıkça gündeme gelen Hollanda polisinin,Müslüman bir kadına uyguladığı şiddet tepki çekmişti.

Kadına yumruk vuran,Hollanda'lı polis memuru!..

KAMU KANALI ( TV.)DA İSYAN ETMİŞTİ
Sosyal medya paylaşımında,örnekler de veren Aboulouafa, diğer yöneticilere göre "çok fazla çatışmacı duruşu olması" ve "varlığının merkezde huzursuzluk oluşturması" nedeniyle açığa alındı,açıklaması yapıldı.

Kamu yayın kuruluşu olan NOS'ta iki hafta önce Lahey'deki polis merkezlerinin bir kısmında, göçmenlere yönelik ayrımcılık yapıldığı ve aşırı şiddet uygulandığını belirtmişti.

Amsterdam.27.09.2019.Basına yansıyan haberler.*[email protected]

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın