Her Yangın ...

Her Yangın ...

Her yangın 1979'u hatırlatıyor

1979'DAKİ YANGIN

Her yangın 1979’u hatırlatıyor

43 yıl önce Türk ve göçmenlerin oturduğu evde çıkan yangının dosyası kısa sürede kapatıldı. O yangını yaşayan Muharrem Adanur, yıllar geçse de korku dolu anları içinden atamıyor.

ALMANYA'nın Wuppertal şehrinde yaşayan Muharrem Adanur (82), her yangın haberini duyduğunda 1979 yılında apartmanlarında çıkan yangını hatırladığını ifade etti.

Adanur, "Beş katlı apartmanda oturuyorduk. Komşuların hepsi yabancıydı. Yangında üç çocuğumu pencereden atarak kurtardım. Üçüncü kattan atlayan Türk komşum Kemal, sakatlandı sonra Türkiye'ye döndü" dedi.
TRABZONLU ADANUR
"O yangının dosyası kısa sürede kapatıldı ama ben acının dosyasını kapatamadım" diyen Adanur, Türklerin Solingen faciası gibi çok sayıda kundaklama acısı ile karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Trabzonlu Adanur, "1967 yılında bu ülkeye geldim. 37 yıl aralıksız çalıştım. Birisi bana, "Almanya'da neler yaşadın?" diye sorsa, onlara 1979'de yaşadıklarımı anlatırım" diye konuştu. 

ALMANYA'DA HERKESİN BİR YAŞANMIŞ HİKÂYESİ VARDI... 

TRABZON,ÇAYKARALI,MEHRUM FAIK FINDIK HOCA(sağda) ve  TURHAN KÖZ                                                                                          (foto;Yeniyurt,Münih)

Çağlayan Aktürk/ YeniyurtHaber/21.6.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın