Haydeyin Yaylalara!..

Haydeyin Yaylalara!..

Okullar tatıl oluşu,piyasalarda canlandı...

Kaçkar yolu şenliği başlıyor...

Hemşin Belediyesi Himayesinde başlayan Şenlikkackar4-010.jpg

Rize İl Genel Meclisi Başkanlığı ve Turizm Bak anlığı destekleriyle Hemşin Belediyesi himaye sin de bu yıl ikincisi düzenlenecek Kaçkar Yolu Şenliği 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü başlıyor.

* RİZE,PAZAR'DAN,HEMŞİN,HEMŞİN'DEN ÇAMLİHEMŞİN,TABİAT GÜZEL LİĞİ İÇİNDE,YAYLALARA

Pazar ilçesinden başlayıp,Hemşin ve Çamlıhem şin ilçelerini kapsayan şenliğe ilgili İlçe Kayma kamlıkları ve Belediyeleri de tam destek veriyor.

Proje yazarı ve Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Emin Kanbur koordinatörlüğünde yapılacak şenliğe ulusal boyutta seçkin 150 aktivist davetli olarak katılacak.

Şenliğin bu yılki hedefi,Hemşin ilçesinin bin yıllık kültürü ve doğal(tabii) tarihi dokusunun tanıtımı yapılarak,dikkatleri Hemşin vadisine çekmek olacak.kackar3-014.jpg

Projenin destekçilerinden olan İl Genel Meclisi Başkanlığı adına Meclis Başkanı İbrahim Türüt, bir açıklama yaparak şenliğin Pazar,Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinin kültürel zenginliğinin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Saka Devletinden bu yana,5 bin yıllık Töre devem ediyor.

Üsküt dağından aşarak

ackar2.jpgRİZE'NİN TABİİ GÜZELLİKLERİNI GÖRMEK LAZIM.

BU YÜKSEK YERLERE,OTEL,PENSİYON YAPILMASI GEREKİR

Başkan Türüt, Rize’nin doğal zenginliğinin yanında muhteşem bir tarihi dokuya ve kültürel zenginliğe sahip olduğunu ifade ederek “Bu projeyle Pazar kız kulesi,Pazar dört gözlü köprü,Cıha kalesi,Hemşin merkez, Üsküt Dağı Transı,Zilkale,Kaleyi Bala ya ve Kaçkarlara ulaşan tarikackar1-015.jpghi rotada farklı etkinliklerle ulaşım sağlanarak muhteşem doğal güzelliklerin yanında binlerce yılın yol hikâyesi 5 günlük yürüyüşlerle yeniden yaşatılacak” dedi.

TÜRKÜ,MANİ,ŞİİR,ROMANLARA İLHAM KAYNA ĞI OLAN,TABİAT GÜZELİ MEKANLAR

İl Genel Meclisi olarak, il genelinde turizmin geleceği ve çeşitlendirilmesi açısından turizmle ilgili birçok projede olduğu gibi "Kaçkar Yolu" şenliğine de büyük önem verdiklerini kaydeden,Başkan Türüt “Ar-Ge ve Turizm komisyonlarımızın başkan ve üyeleri bu anlamda önemli mesai harcadılar.

Verilen emekler sonucunda da bu güzel çalışma ortaya çıktı.

YAZ MEVSİMİ GELDİ HER TARAF ŞENLENDİ

Komisyon Başkan ve Üyelerimiz başta olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SİZİ MEMLEKET BEKLER,HAYDEYIN SILAYA!

Kaynak: Kaçkar yolu şenliği başlıyor* Bu haber,pazar53'den aktarılmıştır.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın