Hayalleri Kabusa

Hayalleri Kabusa

Otoyol köprüsü altında ev satın alan Samsunlu Acar ailesinin,

Hayalleri Kabusa Dönüştü...

OTOYOL KÖPRÜSÜ ALTINDA

Otoyol köprüsü altında ev satın alan Samsunlu Acar ailesinin, köprü için yıkım kararı alınmasından sonra uykuları kaçtı. Ersan Acar, “Hayal ve hedeflerim de yıkılıyor” dedi

Almanya'nın kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayan A45 numaralı otoyol üzerindeki Rahmede Köprüsü için kısa sürede yıkım kararı alındı. Lüdenscheid kentinde yaşayan ve evi köprünün 80 metre altında bulunan Acar ailesinin, söz konusu karardan sonra uykuları kaçtı. 12 yıl önce evi satın aldığını ifade eden Ersan Acar, "Federal Otoyol Şirketi kapımızı çaldığından bu yana çıkmazın içindeyiz" dedi.
ŞANTİYEDE YAŞAMAK İSTEMEM
ACAR, "Evi satın alıp her şeyi yıkmak istiyorlar. Köprü 6 ay içinde yıkılacakmış. Köprü havaya uçurulurken, evimin üzerine düşme tehlikesi olduğu ifade ediliyor. Evi satmasam, yeni köprü yapılana kadar şantiyede yaşamak istemiyorum. Ne yapacağımızı bilemiyorum. Çok masraf yaptım. Alacağım para ile benzer bir ev satın alıp alamayacağımızı da bilmiyorum" diye konuştu.
"BİR GECEDE ESKİMEZ" DEDİLER
Evinnin arkasındaki 700 metrekarelik arsayı da Federal Otoyol Şirketi'nden satın aldığını anlatan Acar, "2018'de viyadüğün ne olacağını sordum. Köprünün bir gecede eskiyip bozulmayacağını söylediler. Yakın sürede bir inşaat planlanmadığına emin olduğum için çatı yaptırdım, evin etrafını çitle çevirdim. Para umurumda değil. Çok fazla hayalim ve hedefim vardı. Birikimimizi feda etmek istemiyoruz" dedi.
YARASALAR KADAR DEĞER BEKLİYORUZ
Otoyol şirketinin köprünün altındaki ormanlık alanda yaşayan yarasalar için yıkım sırasında alternatif yeni yuvalar oluşturacağını açıkladığını hatırlatan Ersan Acar, kendisine ve ailesine en az bu hayvanlar kadar önem verilmesini beklediğini söyledi ve "Empati bekliyorum" diye konuştu.

Cengiz Parlayan.12.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın