Göçmenler ülkenin parçası olmalı

Göçmenler ülkenin parçası olmalı

MUHACİRLER (multeci)DEVLETİN PARÇASIDIR‘Göçmenler ülkenin parçası olmalı’

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, vatandaşlık yasasında reform yapma sözünü tekrarladı ve göçmenlerin tüm haklarıyla ülkenin parçası olması gerektiğini söyledi.

KAPSAMLI YASA OLACAK
BAŞBAKAN Olaf Scholz, Berlin'de düzenlenen 'Göç ülkesi Almanya' konulu toplantıda konuştu. Scholz, koalisyon hükümetinin daha kapsayıcı ve demokratik bir toplum inşa etmek için yasaları modernize etmeyi planladığını belirtti. Scholz, 9 milyon kişinin uzun yıllardır Almanya'da yaşıyor olmasına rağmen Alman vatandaşlığına sahip olmadığını vurguladı. Başbakan, göçmenlerin Alman toplumuna önemli katkıda bulunduğunu söyledi.
DOKTORLARI ÖRNEK GÖSTERDİ
OLAF Scholz, "Örneğin sağlık sektöründe, Almanya'daki doktorların yaklaşık dörtte biri burada doğmamış ve göçmen köken/asıllıdr. Benzer şekilde hemşirelerin, hastabakıcıların üçte biri göçmen kökenli" diye konuştu. Başbakan, "Burada sürekli yaşayan ve çalışan bir kişi, seçme ve seçilme hakkına da sahip olmalı. Kökeni, ten rengi veya dini inançları ne olursa olsun, tüm hak ve yükümlülükleriyle ülkemizin bir parçası olmalıdır" dedi.

Avrupa Sabah/YeniyurtHaber/Berlin./30.11.2022 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın