G-7 Zirvesi'inde alınan kararlar

G-7 Zirvesi'inde alınan kararlar

G-7 toplantısında ilginç görüntüler yer aldı

Trump ile Johnson Fransa"da görüştü

Yer yer,farklı yorumlar,görüş,mulakatlar verildi.

ABD Başkanı Donald Trump “İngiltere ayak bileklerindeki çıpadan kurtulduğunda bu ülke ile çok büyük bir ticaret anlaşması yapacaklarını” söyledi.

Trump, Fransa’nın Biarritz kentinde G7 toplan tısı kapsamında İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile kahvaltıda bir araya geldi. Görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulunan Trump, “İngiltere ile şimdiye kadar olduğundan büyük, çok büyük bir ticaret anlaşması yapacağız.” dedi.

Anlaşma için İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılacağı zamana işaret eden Trump, “Bir noktada artık önlerin de engel olmayacak, ayak bileklerindeki çıpa olmayacak çünkü şu anda bu (çıpaları) var.” ifadelerini kullandı.

“ABD'NİN TAVİZ VERMESİ GEREKİYOR”

(ALman medyasında da,değişik haber ve yorumlaryer aldı.)

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC’nin haberine göre,Boris Johnson da Trump ile görüşme öncesinde açıklamalarda bulundu.

Habere göre İngiltere için Amerikan pazarında büyük fırsatlar” olduğunu belirten Johnson, “Bu fırsatları kullan mak niyetindeyiz ancak ABD’li dostlarımızın taviz vermesi ve yaklaşımlarını açması gerekiyor çünkü şu anda çok fazla kısıtlama var.” şeklinde yorum yaptı.

G7 ülkeleri liderler toplantı öncesi böyle poz verdiler.

BAZAN ESPİRLİ GEÇEN  TOPLANTI.

Brexit’in ardından ABD ile yapılacak bir ticaret anlaşmasının iki ülke arasındaki ticareti 5 katına kadar artırabileceğini savunan Johnson, bunun nasıl gerçekleşeceğiyle ilgili ise ayrıntı vermedi.

Theresa May'den görevi geçen ay devralan Johnson ile Trump son bir ayda haftada en az bir kez telefonda görüşmüştü ancak G-7'deki buluşma Johnson’ın başbakan olarak Trump’la yüz yüze ilk görüşmesi oldu.

Trump,Johnson’ın katı Brexitçi tutumuna desteğini kamuoyu önünde sık sık yineliyor.

LİDERLER ve EŞLERİ BOL KESE DEN ÖPÜCÜKLER KONDUR DULAR.

Espirli geçen G-7 toplantısı,dünaya basınında da,farklı yorumlara neden oldu.Liderler ve hanımları bolca,öpücükler dağıt tılar.

G7 toplantısı.25.08.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın