Essen'de Musiad

Essen'de Musiad

Hesen Eyaletin'de MÜSİAD'in faaliyetleri,basına tanıtıldı

MüsiadHessen,kahvaltıda buluşturdu    

MÜSİAD Hessen üyeleri kendi aralarında işbirliğini arttırarak güç birliği yapma kararı aldı.

Türkiye'de MÜSİAD merkezinde ve şubelerinde uygulanan havuz sistemini Almanya'da hayata geçirerek MÜSİAD Hessen üyelerinin pazardaki payını artırmayı planlıyorlar.

 * * * 

Hesen- Müstakil Sanayici ve İşadamlar Derneği’nin Hessen şubesi yaz tatilinin ardından üyeleriyle kahvaltılı bir toplantı yaparak bir araya geldiler.

TOPLANTIYA FRANFURT BAŞKONSOLOS,TİCARET ATEŞESİ DE KATILANLAR ARSINDA.

(Merak bu ya..;Bu Ticaret ateşeleri,Alman firmalarıyla bir bağlantıları varmı? Her hangi bir sipariş aldıkları varmı?.. Bu ban benzer soruyu ,Münih,Goethestr.yer alan Ateşeliğe de sormuştum, da,"ik-muk-edip "pek net cevap verememişti. Üstelik,o yerin kirası,elektirk,telefon,eleman mansrafları!..yhy)

Toplantıya MÜSİAD Hessen başkanı Muhsin Kıdık,Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, DTGB Başkanı Turgut Sezgin,KT Bank Frankfurt şube müdürü Mesut Çakır,Müsiad Yönetim kurulu üyeleri, Ahmet Deliaslan,Deniz Kurt,Salih Taşdirek,Zafer Sinop,MÜSİAD Hessen eski başkanı Musa Aydın ve Müsiad Hessen üyesi firma sahipleri katıldı.

FAALİYETLERİ HAKINDA,BİLGİLER VERDİLER
MÜSİAD Hessen yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Online hizmetlere ağırlık verecekleri bilgisini sunan Müsiad Hessen başkanı Muhsin Kıdık;

 “Her ayın ilk pazar günü kahvaltılı toplantılarla bir araya gelerek üyelerimiz arasındaki bağlantıyı güçlendirmek istiyoruz. Üyelerimizin ihtiyacı olan hizmet ve ürünleri kendi aramızda oluşturacağımız havuz sayesinde öncelikle iç bünyeden temin etmeye çalışacağız. Böylece maliyeti azaltma ve ciroyu artırma trendini yakalamayı hedefiyoruz. Gücümüzün farkında olmak ve bu gücü hissettirmek için üyelerimize her türlü teknik ve ekonomik desteği sunmayı planlıyoruz ” dedi.

Başkan Kıdık ayrıca; "MÜSİAD Hessen Kadın kolları ve Genç Müsiad gibi teşkilatlarımızı daha etkin hale getirmek istiyoruz. Genç girişimcilere fırsatlar sunmak istiyoruz. Makul ve karşılanabilir proje getirmeleri halde genç girişimcilerimize ekonomik destek sunarak genç kabiliyetleri ekonomiye kazandırmak istiyoruz“ şeklinde açıklamalarda bulundu.

***

Bize gelenHaber,MÜSİAD,Esen'de.1.09.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın