Erdoğan,Rusya'da

Erdoğan,Rusya'da

Türkiye heyeti Rusya'da fuara katıldı

Erdoğan ve Putin uçakları inceledi

Anadolu Ajansı,Reuters27.08.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin ile görüşmek için bu sabah Mosko va'ya gitmişti.

Erdoğan ve Putin,Jukovski Uluslararası Havaalanı'n da düzen  lenen MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nın açılış törenine katıldı.Fuarın açılışını yapan iki lider,konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,İstanbul Hava limanı'nın tamamen faaliyete geçmesiyle 200 milyon yolcuyu ağarar layaca larını belirterek,"Savunma,havacılık ve uzay teknolojilerinde söz sahibi bir ülke haline geliyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin de yaptığı açık lama da "Rusya'nın havacılık uzay alanındaki başarılarının, özellikle Türk misafirlerimiz olmak üzere bütün ortak larımızın ilgisini çekeceğinden eminim. Bu da karşılıklı iş birliği miz için yeni ufuklar açacak" dedi.

YENİ NESİL SAVAŞ UÇAKLARINA  YAKIN İLGİ VARDI.

 BU YAKINLIK,BATIYI ENDİŞELEN DİRİYORMUŞ

Putin ile birlikte fuar alanındaki stantları gezen Erdoğan, aralarında 5'inci nesil Rus savaş uçağı SU-57'nin de bulunduğu uçak ve helikopterler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Putin,Rus uçakları konusunda yetkilelerden aldığı bilgileri Erdoğan'a aktardı.

UÇAK VE HELİKOPTERLERDE İNCELEN Dİ

Erdoğan ve Putin,fuar alanında uçak ve helikop terlerce sergilenen gösterileri de izledi

DONDURMA YEMEYİDE,İHMAL ETMEDİ LER.

DONDURMACI BAYAN,"dondurmamızı tatmak istermisiniz?!"  ESPİRLİ SORMASI ÜZERİNE,DONDURMA ALDILAR.

Erdoğan ve Putin, fuarı gezerken,dondur macının önünde durdular. İki lidere dondurma ikram edildi..

AMANHA!..BU SAMİMİ POZLAR,BATILI DOSTLARIMIZI KISKANDIRMASIN!..

Alman Basını,Erdoğan,Putin'nin sabrini tüketti"'a karşı sabrı tükendi" başlığı,atmış.

TÜRKİYE-RUSYA  YAKINLAŞMASININ YANKILARI, ALMAN MEDYASINDA DEVAM EDİYOR

Rusya Federal Uzay Ajansı Başkanı Dmitriy Rogozin, Erdoğan ve Putin'le fuarda kısa süreli görüşme gerçek leştirdi.

(Yeni iddialar.Dondurmacı Ajan Çıktı)

Putin,Erdoğan'a dondurma ısmarlamıştı... O dondur macı ajan çıktı!

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dondurma ısmarladığı fotoğraflarda yer alan şapkalı dondur macının KGB ajanı olduğu iddia ediliyor. Putin'in eski birçok fotoğrafında başka kıyafetlerle yer alan sarışın kadın, 2017'de yine aynı yerde Putin'e dondurma ikram etmiş.

Moskova'da MAKS 2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e dondurma ikram eden kadının KGB ajanıolduğu iddia ediliyor.

İki yıl önce de aynı dondurmacı Putin'in,iki yıl önce de Rus Devlet Savunma Sanayi şirketi Rostec'in Başkanı Sergei Chemezov ile aynı yer ve kişiden dondurma aldığı fotoğraf ortaya çıktı.

Putin'in arkasında.(Putin,bunu bilmiyormu?)

Putin ve Chemezov'un aynı dondurmacının önünde 2017'de çekilen fotoğraftaki satıcı ile Erdoğan'ın ziyareti esnasında fotoğrafta yer alan kadının aynı kişi olması KGB ajan iddialarını gündeme getirdi. Daha önce çekilmiş fotoğraflarının çoğunda Putin'in arkasında yer alan kadının,dondurmacı ile aynı kişi olduğu iddia ediliyor.)

"UZAYA,TÜRK ASRONOT GÖNDERELİM!"

Görüşmede,uzaya Türk bir astronot göndermek istediklerini belirten Rogozin, "Size ortak bir teklifimiz var; Cumhuriyetinizin 100'üncü yılını yörüngeye Türk bir astronot gönde rerek kutlamak. Kozmonot Eğitim Merkezi buna hazır." ifadelerini kullandı.

Teklifi memnuniyetle karşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Saygıdeğer çalışmalarınıza katıla cağız. Ülkemiz adına teşekkür ediyorum, yaptığınız işler için teşekkürler" dedi.

BİRLİKTE,POZ VERDİLER,FİKİR TEATESİNDE  BULUNDULAR.

UZAYDAKİ ASRONATLARLA BAĞLANTI KURULDU.SURİYE İLE İLGİLİ BEYANDA BULUNDU LAR.İŞTE,BASINA YANSIYANLARDAN,BİR KAÇI.

Erdoğan ve Putin,baş başa görüşme yaptı. Görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeler gerçekleştirildi.

MAKS 2019 FUARINA İLGİ BÜYÜKTÜ.

(Putin'in açıklamalarından satır başları şöyle;

''Rusya ve Türkiye ilişkileri dostluk, karşılıklı saygı ve çıkarlar üzerinde gelişmektedir. TürkAkım projesinin inşaatı planlı bir şekilde devam ediyor. İkinci hat kurulunca doğalgazı Avrupa'ya transit sevk edebileceğiz. Seneye Rusya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 100. yılını kutlayacağız. Türkiye Rus turistleri arasında son derece popüler. Uluslararası konular arasında elbette en çok Türkiye meselesini görüştük. Rusya ve Türkiye Astana formatında işbirliği yapıyor. Sahadaki durumu istikrarlı hale kavuşturmak ve daha da ilerletmektir. Anayasa Komitesi'nin devreye girmesiyle ilgili konuları görüştük. En kısa sürede Cenevre'de çalışmaya başlanacağını umut ediyoruz. Vize rejimi konusunda adımlar atmaktayız. İdlib'deki durumdan kaygılıyız. Suriye'nin toprak bütünlüğüne bağlı kalmak önemli. Moskova ve Ankara İdlib'de çatışmasızlık bölgesindeki saldırılardan endişe duyuyor.''

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KONUŞMASI...

Erdoğan'ın ise açıklamalarından satır başları şöyle;
''17-22 Eylül tarihlerinde düzenleyeceği
miz TEKNOFEST'te biz de Rus dostlarımızı İstanbul'da ağırlamak istiyoruz. Bu sene turizm de yeni bir rekora koşuyoruz. Savunma sanayiine yönelik bir çok alanda neler yapa biliriz bunları ele alma fırsatını bulduk. S-400 teslimatı dahil olumlu adımlar atıyoruz. Suriye'de yaşanan gelişmeleri ele aldık.Rejimin mayıstan beri yaptığı saldırılar sükuneti boz du.İdlib'de rejim saldırılarında mayıstan beri 500'ü aşkın masum insan hayatını kaybetti, bin 200'ün üzerinde sivil yaralandı. Meşru müdafaa hakkımız özellikle sınırlarımız boyunca bizi müdafaaya sevk etmektedir. Gereken adımları gereken zamanda atmak durumundayız. Sınırlarımıza dönük göç tehlikesi var. Suriye'nin toprak bütünlüğüne olan bağlılığımızı bir kez daha teyit ettik. Gayemiz akan kanın durması Suriye'nin huzur ortamına bir an önce kavuşmasıdır. (İdlib'de) Rejimin terörizmle mücadele bahanesiyle sivillere karadan ve havadan ölüm yağdırması kabul edilemez."(...)

DAHA SONRA,HER İKİ LİDERDE BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDULAR.

DÜNYA MEDYA,BASINI DA YAKINDAN TAKIP EDİYOR.FUAR,BİR KAÇ HAFTA AÇIK KALACAK.

Erdoğan,tercüman aracılığıla,pilotlarla da kısa sohpet ettil.

Türk heyeti Rusya'da,basına yansıyanlar.27.08.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın