En iyi maske bizde

En iyi maske bizde

uç kafadarın ürettiği maske

EN KALİTELİ MASKEYI BİZ ÜRETİYORUZEn kalitelisi Türk maskesi

Alman kamu televizyonu ARD kanalındaki canlı yayında,ülke/ memle ketteki en iyi FFP2 maskeleri test edildi.

DEKRA tarafından yapılan testlerde en iyi notu,Türklerin ürettiği maske aldı

EN İYİ MASKE,BİZİM MASKE!..  UÇ KAFADAR

Bavyera'nın Essenbach kasabasında,Gaziantepli Orhan Şöhmelioğlu, Adanalı Sabahattin İncekalan ve Aksaraylı Volkan Akoğlu'nun kurduğu SWS Medicare'nin maskeleri tam not aldı.

Devlet kurumları ve eczaneler için üretilmeye başlanan 4 kat koruma özelliği bulunan "FFP2" maskesi DEKRA'nın testlerinde en iyi notu almakla kalmadı, ayrıca testi geçen tek maske oldu.

TESTLER GİZLİ YAPILDI
SWS Medicare FFP2 maskesinin havadaki parçacıkları geçirme sınırı yüzde 6'nın altında kaldı. Ayrıca SWS'nin maskesi, yüzde 3,13 ile koronaya karşı en iyi koruyan maske oldu. Testlerin kendilerinden habersiz yapıldığını belirten Orhan Şöhmelioğu, "Test sonucu bizleri çok mutlu etti. Filtre ve kumaşları kullanırken dikkat ediyoruz. Halkın sağlığı bizim için son derece önemli" dedi.

SINIFTA KALDILAR
ARD'de yayınlanan "Markt" programının yapımcıları, satılan hangi FFP2 maskesinin daha koruyucu olduğunu öğrenmek için DEKRA'ya yaptırdığı testte şaşırtıcı sonuçlara ulaştı. Almanya'da hastanelerin çalışanlarına dağıttığı Orphila adındaki FFP2 maskesi, havadaki parçacıkları en fazla geçiren (yüzde 13,74) maske oldu. Çin maskesi SAN BANG da yüzde 8,51'lik geçirme oranıyla kötü bir sonuç aldı.

25 OCAK'TAN İTİBAREN FFP2 MASKESİ ZORUNLU
AVUSTURYA'da butün vatandaşlar 25 Ocak'tan itibaren koronavirüse karşı sağlık çalışanlarının kullandığı FFP2 maskesini kullanmaya başlıyor.

Dünyada ilk defa Avusturya ve Almanya'da halkın tamamı için zorunlu kılınan FFP2 maskelerinin daha iyi bir koruma sağladığına dikkati çeken eczacı Güllü Zillinger, "FFP2'nin kumaşı farklı ve filtreliyor, ancak cerrahi maskeler filtrelemiyor. Nefesimizi alırken ve verirken, havada bulunan sıvı parçacıklarını FFP2 maskeleri yüzde 95 oranında filtreliyor" diye konuştu.

ESKİSİDE AYNİ İDİ. MİKROP VARSA HER YERDEN GİRER,KORUNMASI OLMAZDI.(yhy)

K(C)ORONA TERÖRÜ,BUNUN ADI.

Haber;Mustafa  Akbaba/Metehan Sakaoğlu.22.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın