Çöplerden Döze Şişe Topluyoruz.

Çöplerden Döze Şişe Topluyoruz.

Tanesı 25 Cen olan Dözeler(Geri dönüşüm/Fand)

BAZI  CAMI VE KİLİSELER'DE UCUZ SEPZE,YİYECEKLER DAĞITIYORLAR.Almanya’da ekonomik krizin geldiği son nokta aşevlerinde sıra kavgası

ALMANYA'DA EKONOMİK KRİZİN YANSIMALARI!

BU,SADECE ALMANYA'DA DEĞİLDİ

Tarihî enflasyon, yükselen gıda fiyatları ve savaş, Almanya'da aşevlerine olan talebi patlattı. Tafel aşevlerinin önünde her gün sıra kavgaları yaşanıyor

  RUSYANIN HAİN UKRANYA SALDIRISI,PİYASALARIDA VURDU.
Almanya son aylarda üst üste enflasyonda rekor seviyeleri gördü. Koronavirüs pandemisinin ardından Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile başlayan savaş, tedarik zincirinde sıkıntıya da neden olunca, durumu fırsat bilen stokçular gıda fiyatlarını uçurdu.

Dar gelirliler bu durum karşısında iyice fakirleşti ve yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere aşevlerine hücum etmeye başladı.
HER GÜN KAVGA ÇIKIYOR
Memleket/Ülke genelinde 960 şubesi bulunan Tafel adlı aşevi Almanya Başkanı Jochen Brühl, son günlerde hiç olmadığı kadar ilgi ile karşı karşıya olduklarını açıkladı. Aşevi önünde uzun kuyruk oluşturup bir tas yemek almak için saatlerce bekleyenler arasında gençlerin de bulunduğu gözlenirken, kuyrukta her gün yemek alabilmek için kavga yaşandığı da dile getirildi. 


GÜVENLİKÇİ TUTTULAR
TAFEL'in Nürnberg şubesi kuyrukta çıkan tartışmanın büyümemesi için güvenlik firması ile anlaştı. Firmanın sahibi Trabzonlu Eray Hoca (65), "Bazen öyle günler oluyor ki buraya gelen insanlara ve düştükleri duruma çok üzülüyorum. Bir dilim ekmek alabilmek için, yağmur demeden, kar demeden saatlerce sırada bekliyorlar. Kuyrukta tartışma yaşanıyor, anında müdahale edip büyümesini önlüyoruz" dedi.

HIZLA FAKİRLEŞİYORUZ

HER gün bine yakın kişinin yemek alabilmek için sıraya girdiği Tafel'in Nürnberg şubesinde, kuyruk caddeye kadar uzanıyor. Kuyruğa girenler, "Hızla artan zamlar karşısında alım gücümüz düştü. Çaresiz evimize yemek götürebilmek için kuyruğa giriyoruz. Zamların önüne geçileceği ümidimiz de azalıyor. Bu kuyruk ileriki günlerde çok daha uzayacak. Hızla fakirleşiyoruz" diye konuştu.

Münih'ten,Yusuf (solda)ve Harun'da(sağda) Onlarda dert yendı.

FAKIRLIK KAPIYA MI DAYANDI?

ALMANYA,HELE BAVYERA ZENGİN MEMLEKET.

AVRUPA BİRLİĞİ(EG)  ADINA GELENLER BU KUYRUKLARI OLUŞTURU YOR. HELE,HER KÖŞE ve ALT GEÇİTLERDEKİ DİLENCİLER DE CABASI.(yHy)

RAMAZAN'NIN SON CUMA NAMAZINI İDRAK EDİYORUZ.

Cengiz Parlayan/Mustafa Akbaba /Metehan Sakaoğlu,Dortmun,Nürnberg/Münih/29.4.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın