Çocuklarina kavuştular

Çocuklarina kavuştular

Alman gençlık(Jugentamt) kurumunca el konulan çocuklarına kavuşunca

ÇOCUKLARINA KAVUŞTULAR...

ve KESİN DÖNÜŞ YAPIYORLAR

Binbir bahane ile;ÇOCUKLARA EL KOYMA, OTEDEN BERI VARDI


DUISBURG – Almanya’nın Duisburg sehrinde yaşayan ve Gençlik Dairesi (Jugendamt) tarafından 4 çocuğu ellerinden alınan Kara ailesi, hukuk mücadelesini kazanarak yavrularına tekrar kavuştu.

DAVAYA BAKAN  MAHALLI
MAHKEME...

Davaya bakan yerel mahkeme, yeterli derecede bakılmadıkları iddiasıyla ellerinden alınan 2, 4, 6 ve 8 yaşlarındaki dört çocuğun ailesine geri verilmesine hükmetti. Anne Behiye ile baba Engin Kara, Duisburg ve Dormagen kentlerinde farklı bakıcı ailelere verilen 4 çocuğunu teslim aldı. Çocuklarına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Behiye Kara, ancak artık Almanya’da yaşamak istemediğini söyledi. Behiye Kara, “Birkaç gün sonra ülkemize dönmeyi düşünüyoruz. Bu yaşadıklarımızı bir sınav gibi görüyorum. Çok mutluyuz ve bu sonuca inanamıyoruz” dedi.

Kara, çocuklarına bakıcılık yapan üç Türk koruyucu ailenin çocuklarına çok iyi baktığını gördükleri için de ayrıca mutlu olduklarını söyledi. Baba Engin Kara ise 4 aydır çocuk larını görmediğini, çocuklarına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu bildirdi.

Kara, kendilerine bu zor süreçte yardımcı olan Duisburg Uyum Meclisi üyeleri Bekir Sipahi ve Erdoğan Aydın başta olmak üzere, herkese teşekkür etti.

 

DAHA SONRA  AİLECE, MUHABIRIMIZE MUTLULUK POZU VERDILER.

Murat Pehlivan/Basini yansiyan haberler. 11.03.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın