Böylesine rezalet

Böylesine rezalet

Herifler nerde ise çıldıracak,Türklere hakeret srbest!!!

TÜRKLERE SALDIRILAR,DEVAM EDİYOR!

Resmi makamlarda," ne haliniz varsa görün!" der gibi davranıyor.

ADAMLAR,NERDE İSE KUDURDULAR

Halil Uygun,Brüksel.

 Türkiye’nin Fırat'ın doğusunda düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na sözde tepki göstermek için bir araya gelen sayıları 350 civarında olan PKK sempati zan ları polis öncülüğünde,Türk gençlerini saldırdı.

Saldırıda sırtından aldığı bıçak darbesi ile ameliyatı alınan ve tedavisi devam eden 16 yaşındaki Mustafa Acar ailesini geçmiş olsun ziyareti devam ediyor.

ŞEYTAN,İBLİSLERİN...

Mustafa’nın bıçaklanması ve 2 Türk gencin de aldığı darp izleri nedeniyle,Cumhurbaşkanı Erdoğan gelişmeleri yakından takip etmesi yaralı aileleri sevindirdi.

Olayın görgü tanıklarından İbrahim Ural,iş çıkışı alanda kargaşa olduğunu gördüm. Polisler beni tanıdığı için yardımda bulunmam için talepte bulun. PKK sempatizanları resmen polisin yanında Türk gençlerini sizi öldüreceğiz, sizi yok edeceğiz gibi tehditler savurmasına karşılık polisin sessiz kaldığını maalesef gördüm.Tartaklanan ve şiddete maruz kalan bizim Türk gençlerimiz idi dedi.

Mustafa Gökyurt,polisin coplu saldırısını maruz kaldı.
Mustafa Gökyurt, PKK sempatizanların bir araya geldiği haberini alınca bizlerde yanımıza aldığımız Türk bayrağımız la 25 kadar genç olarak PKK sempatizanların bulunduğu alana gittik dedi.

Gökyurt, “Türk bayrağımızı çıkardı ve kimseye saldırma dan tepkimizi gösterdik. Bölücü PKK sempatizanları Türk bayrağımızı ateşe vermesinin ardında tepkimizi göstermek için onların üzerine gitmek istedik. Fakat polis gaz yaşartıcı gazla bize saldırdı, copla önüne geleni vurmaya başladı. Bunu fırsat bilen şer güçler ise bize saldırmaya başladı. Polis tarafından copla kafamı aldığım darbe ile yere düştüm. Neye uğradığımı şaşırdım. Halen daha olayın şokunu üzerimden atamadım” dedi.

TÜRKMÜSÜN,KÜRTMÜSÜM?..

Sırtından aldığı bıçak darbesi ile kanlar içinde kalan Mustafa Acar’ın babası Ahmet Acar ise, “Telefonum çaldı oğlum Mustafa arıyor,baba yetiş bir an önce buraya gel diye yardım bekliyor. Olay yerine gittim oğlum yerde ilk yardımı bekliyor.

Bir PKK sempatizanı "sen Türk müsün? Yoksa Kürt müsün?",diyeye sormuş.

Mustafa’da ben "Türküm" deyince sırtından bıçaklamış. İlk önce aldığı bıçaklı saldırı darbesinde haberi olmamız.

Ağrı başlayınca ve yanındaki arkadaşı akan kanı görünce bıçaklandığını fark etmiş. Hastaneye kaldırıldı, tedavisi devam ediyor.

Elbette,üzüntülüyüz.

Türk sivil toplum temsilcileri geçmiş olsun ziyaretinde bulundular ve bulunmaya devam ediyorlar. Cumhurbaşkanımızın yakından gelişmeleri takip ettiği bilgisi verildi.

Türkiye Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz telefonla aradı. Açımızı paylaştı ne tür yardımda bulunabileceğini sordu. Geçmiş olsun ve inşallah en kısa zamanda Mustafa tekrar sağlığını kavuşur dedi. Bende çok teşekkür ettim ve ‘Vatan sağ olsun’ cevabını verdim. Artık biz gurbetçilerimizin yalnız olmadığımızı ve sahip çıkanımızın olduğunu görmek bizleri çok memnun etti” dedi.

Anvers Başkonsolosu,Korkut Tufan'dan geçmiş olsun ziyareti.
Anvers Başkonsolosu Korkut Tufan’da Ahmet Acar ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak açılı aileye sabırlı olmasını ve sağduyulu davranmalarını istedi. Anvers Başkonsolosu Tufan, “Ben Flaman bölgesi başkonsolosu olmama rağmen, görev alanımın dışı olmasına rağmen geçmiş olsun dileğimi arz etmek için ve sizlerin açınızı paylaşmak için buradayım. Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu da geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Türk toplumu olarak bölücülerin ekmeğine yağ sürmeyelim. PKK ve onun sempatizanların oyununa gelmeyelim. Elbette bayrağımızın ateşe verilmesi karşısında her vatan sever insan tepki gösterir. Gençlerimizin yaptığı gibi. Fakat Mehmetçiklerimiz gerekeni yapıyor. Suriye’de bölücü terör örgütü elemanlarını nasıl temizlediği ortada. Bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok. Türkiye olarak hangi terör örgütü olursa olsun vatan bütünlüğümüzü hedef alanlarla bizim mücadelemiz devam edecek. Tekrardan geçmiş olsun ve olayın pesini de bırakmayın ve suç duyurusunda bulunun” sözlerine yer verdi.

1980 YILLAR DA DA,BUNA BENZER OLAYLAR YAŞANMIŞTI.

Provokasyonlara,Oyun,tahrikleye kapılmayın
Belçika Türk Federasyonu Başkanı,Ömer Zararsız ve Belçika UİD Başkanı Basir Hamarat’ta,Acar ailesini geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Belçika Türk Federasyonu Başkanı Ömer Zararsız, “Provokasyona gelmeyin Avrupalı Türklerin yaşadıkları ülkelerde gerçekleştirilen provokasyonlara karşı sabır ve sükunetle süreci takip etmemiz gerekiyor. Bizler Avrupalı Türkler olarak, taşıdığımız sorumluluğumuzun an itibarı ile daha farklı bir boyuta ulaştığını idrak etmeliyiz. Avrupa’da yaşayan Vatandaşlarımızın her birinin büyük sorumluluk taşıdığını ve bu sıkıntılı süreçte bu sorumluluğun daha da arttığını bilmeliyiz. Yasadığımız coğrafyalarda bizim sabrımızı, PKK’lılar ve yandaşları yapacakları provokatif olaylarla biraz daha fazla zorlayacaklar. Lakin bizlerin duruşunda sokaktaki it sürüleri (PKK’lılar) olmamalı. Bizim mücadele alanımız kesinlikle bu it sürülerine karşı sokak ortamı olmamalı. Bizi ısrarla sokak ortamına çekmeye çalışacaktırlar, lakin bizler soğuk kanlı, sabırlı olmalıyız. Bizler yaşadığımız Avrupalı Ülkelerin tamamının Türkiye karşıtı olduklarını,dolaysıyla bize karşı olduklarını unutmamalıyız. Onlar bizi her ne kadar sokak kavgasına çekmeye çalışsalardı, böyle bir süreç ülkemizin başlattığı bu haklı mücadeleye gölge düşürür. Bizler bize yakışır şekilde daha diplomatik hamlelerle bu süreçte mücadelemizi vermeliyiz” dedi.

UİD Belçika Başkanı Basir Hamarat, “Belçika’da yaşayan vatandaşlarımıza büyük sorumluluklar düşmektedir. Fahri davranışlar içeresinde bulunmayalım. Unutmayalım bizler Türkiye’mizin Avrupa’ya açılan pencere siyiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. İnşallah en kısa zamanda Mustafa Acar kardeşimizi bıçakla yaralayan kişi yakalanır ve adalet önünde hesabını verir” sözlerine yer verdi.

Terörist PKK sempatizanın bıçakladığı Mustafa Acar'ın ailesini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz telefonla aradı. Yılmaz,"geçmiş olsun" dileklerini iletti ve ailenin ihtiyaçlarını sordu.

Türk basınında yer alan haberler.Herifler,adeta...Almanya,13.10.2019*[email protected]

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın