Aşure günü

Aşure günü

Türkiye, Rize'de aşure günü

TC.Cumhurbaşkanlığından Rize'de vatandaşlara aşure ikramı yapıldı

Muharrem ayı dolayısıyla Cumhurbaasure4-004.jpgşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Rize'de vatandaşlara aşure dağıtıldı

Cumhurbaşkanlığınca Rize'de cuma namazının ardından aşure ikramı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleştirilen aşure dağıtımı için Şeyh Camisi önünde stant kuruldu.

Gönderilen özel tarife göre pişirilen ve kazanlar la getirilen aşureler, cuma namazının ardından Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhurbaş kanlığı İdari İşler Başkanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürü Yusuf Karaloğlu, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve diğer ilgililer tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Karaloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, muharrem ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığasure3-008.jpgı olarak illerde aşure dağıtımı yaptıklarını belirtti.

HALKA BOL KEPÇE AŞURE DAĞITILDI. MUARREM AYI'NIN BEREKETİ...

Vali Kemal Çeber ise aşurenin birliğin, beraber liğin ve bolluğun sembolü olduğunu ifade ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımız muhar rem ayı ve aşure programlarına çok önem veriyor. Gelen tarifi onun selamı ve muhabbetleri ile dağıtıyoruz. Allah devletimize milletimize zeval vermesin." dedi.

DEVLETEN DEN BOL KEPÇE...

asure2-009.jpg

Duaları ve aşureyi paylaştıklarını vurgulayan Çeber, katılımın fazla ilgi göstermesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

RİZELİLER,NADİR GÜNLERDEN BİRİNİ YAŞADILAR.

MİLLΠVE DİNÎ DEĞERLERİN YÂD EDİLMESİ,YAŞANDI...

Aşure dağıtımında İl Müftü Yardımcısı Naci Çakmakçı dua etti.

Kaynak: Cumhurbaşkanlığından Rize'de vatandaşlara aşure ikramı

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın