Almanya'dan Türkiye açıklaması

Almanya'dan Türkiye açıklaması

Sisimik araştırmalarına devam ediyor,itlerde afkuriyor

Türkiye NAVTEX ilan etti;

 Yunanistan Genelkurmay Başkanı acil ülkesine döndü.

SİSMİK Araştırma gemisi Oruç Reis'in Meis Adası'nın güney ve doğusunda sondaj faaliyetlerini yapacağı belirtilmesinin ardın dan Güney Kıbrıs'ta bulunaTürkiye NAVTEX ilan etti, Yunanistan Genelkurmay Başkanı acil ülkesine döndün,Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstan tinos Floros, acil olarak ülkesine geri döndü.

(YA ŞU KICI POHLİ YUNANİSTAN(Grecee) DE KENDİNİ NE SANİYOR. HER KONU DA YERSİZ,AFKURİYOR! (yhy)

Güney Kıbrıs'ta resmi ziyaretler yapan Floros, Rum Milli Muhafız Ordusu Komutanı Korgeneral Demokritos Gervakis ile görüştü.

Görüşme Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki çalışmaları ele alındı.

Floros,Türkiye'nin Meis Adası bölgesi ile ilgili NAVTEX ilan etmesinin ardından ziyaretini yarıda keserek Atina'ya döndü.

Floros,Rum Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos ile de bir araya geldi. Rum medyası,Rum Başkanlık ofisi Dışişleri Bakanlığı'nın da konuyu yakından takip ettiğini yazdı.

NAVTEX NEDİR,NE DEMEKTİR?

(Navtex, denizcilere,meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, emniyet ve denizde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haber leşme cihaz sistemidir.Ülkelerin Deniz Kuvvetleri, yapacağı eğitim ve tatbikatların bilgisini önceden duyurarak bu sahalara girilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.)Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi 'Fatih' hedefine ulaştı: Sondaja başlıyor!

GEMİ,KARADENİZDE,ARAŞTIRMALARINA BAŞLADI.

DÖRT YANİ DENİZ OLAN ÜLKE,YİNE BU HÜKÜMETİN GAYRETLERİ İLE,YATIRIMLARINA DEVAM EDİYORDU.

DOSTLAR SEVİNÇTE,HAİNLER İSE MALÜMDÜ!..

ALMANYA,ZAMAN VE MEKANA GÖRE,GÖNÜL ALMA SİYASETİ YAPIYOR.  

*  Almanya'dan yeni bir ,skandal Türkiye açıklaması!   

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas,Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yunanistan'da konuşan Maas, "Türkiye, AB-Türkiye ilişkilerinin ilerlemesi için Akdeniz'in doğusundaki provokasyonu durdurmalı" dedi.

Almanya'dan skandal Türkiye açıklaması!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Yunanistan'ın başkenti Atina'da Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile bir araya geldi. Toplantı sonrasında basının karşısına çıkan Maas açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu, geçen hafta Ankara ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti arasında yapılan anlaşma uyarınca sismik aramalar ve sondaj çalışmaları yapılacağını söylemişti. Bu açıklamayı gündeme getiren Maas,Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de "provokasyon" yapmaması gerektiğini söyledi.

Basın mensuplarının karşısına çıkan Maas, "Türkiye'nin Akdeniz'in doğusundaki sondaj çalışması ile ilgili çok net bir pozisyonumuz var. Uluslararası kanunlara saygı gösterilmesi gerek. Eğer Ankara, Akdeniz'in doğusundaki provokasyonu durdurursa AB-Türkiye ilişkilerinde ilerleme sağlanabilir" dedi.

(YILLARCA SÜREN TANGO.TÜRKİYE'NİN AVRUPA BİRLİĞİNE ÜYE OLMASI,HİKÂYESİ)

Atalarımız,"it ulur,kervan yürür",boşuna dememişti.

Türkiye,inandiği yola devam ediyor.

Yolun açık olsun Türkiye!.

Almanya,Türkiye,Kıbrıs,Atina,21.07.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın