Almanya'da kiralar 5 yıl donduruldu

Almanya'da kiralar 5 yıl donduruldu

Almanya'da kiralar 5 yıl donduruldu,darisi diğer memleket,ülkeler başına

Yapılan protestolar,ses getirdi.

(Hele şükür,her yerde inşat,yeni yeni mekanlar yapıyor,ev,daire bulmaktan zorluklar yaşan mak tadır.)

Almanya’nın başşehri Berlin'de (hele,Münih' te) ev ,daire kiralarının aşırı artışı, kiracıların isyan etmesi sonucu şehir senatosunu harekete geçirmişti.

Senato, fiyatların pahalılığı nedeniyle 2020’den itibaren kiraları 5 yıl süre ile dondurmayı planlıyordu.

Kira pahalılığına karşı düzenlenen protestolara kulak veren Sosyal Demokrat Parti (SPD), Sol Parti ve Yeşiller’den oluşan eyalet hükümetinin kiralara üst sınır getirilmesi ve 5 yıl zam yapılmaması talebi, Senato’da kabul gördü. Şehirleşmeden sorumlu Sol Partili Senatör Katrin Lompscher, Senato oturumunun ardından “Kiraların 5 yıl boyunca artırılmasına izin verilmeyecek. Geçmişe dönük de işleyecek karar bugünden itibaren geçerli olacak” açıklamasını yaptı.

PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR  

Berlin’de kiraların 1500 euroya kadar yükselmesi nedeniyle halk zaman zaman meydanlarda toplanarak protesto gösterileri düzenliyordu.

* * *

BAŞTA RUSYA VE DÜNYA'YA YANSI YAN  DURUM,DR.ANGELİKA  MERKEL KORKUTTU BİZİ...

(Başbakan Angela Merkel, yeni seçilen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşmek üzere Ukrayna’ya gitti. Zelenskiy tarafından resmi törenle karşılanan Merkel’in törendeki görüntüleri herkesi korkuttu. Törende fenalaştığı görülen Merkel’in çok şiddetli şekilde titrediği ve kendisine zor hakim olduğu görülüyor. Merkel’in fenalaşmasının sebebi olarak ise sert hava değişimi gösterildi. Berlin’den Kiev’e geçen Merkel’in ciddi bir su kaybı yaşadığı, 3 bardak su içtikten sonra tekrar kendine geldiği aktarıldı.)

 

 Bu rada,Medyaya haberlerine yansıyan, Merkel'in titreyen dizleri. Merkel'e daha çok ihtiyacımız olacak.

Şifalar diliyoruz.

BasınaYansıyanLar.18.06.2019

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın