Almanya'da göçmen düşmanlığı

Almanya'da göçmen düşmanlığı

Artan ırkçı,faşıt söylemler,bazı siyasetçileride tedirgen etmektedır.

Göçmen düşmanlığı AfD’yi 1.partı  yaptı

Artan ırkçılık rüzgarını arkasına alan, göçmenleri düşman gibi gösteren AfD, amacına ulaştı ve doğuda birinci parti konumuna yükseldi

Göçmen düşmanlığı AfD’yi 1. yaptı

 AfD,CDU'YU DA GERİDE BIRAKTI
Almanya'nın ırkçı partisi AfD,doğu eyaletlerinde birinci parti oldu. Sonbaharda üç doğu eyaletinde yapılacak eyalet seçimi öncesi AfD,CDU'yu da geride bırakıp yüzde 23 oy oranını yakaladı.

GÖÇMENLERİ SEÇİM MALZEMESI YAPIYORLAR

AfD,batı eyaletlerinde ise yüzde 13'lük oy oranı ile SPD'yi geride bıraktı. Bu yükselişte göçmenleri tehdit gibi göstermesi etkili oldu.

 MEMLKETLERİN DE,EVLERİ BARKLARI YAKIP YILILANLAR,ALMANYA'YA DA İLTİCA ETMEKTEDİRLER.

ZAVALI MÜLTECİLERİ,ÇARPITIYOR,DÜŞMAN GİBİ GÖSTERİYORLAR.
Hamburg ve Leipzig üniversiteleri AfD'nin kriminal olaylarla ilgili 242 basın bildirisini inceleyip resmi suç istatistikleriyle kıyasladı.

(BU ARADA,BAZI ALMAN MEDYASININ NEGATİF HABERLERİNE GÖRE,ALMANLARIN TERCİHİ TÜRKİYE.)

AfD zanlıların yüzde 95'ini yabancı kökenli olarak gösterirke, resmi istatistiklere göre Alman olmayan zanlıların oranını yüzde 35. AfD,son dönemde mültecilerin saldırılarını da kullanıyor.

UYARMIŞTI..

Ordu ve polisimizi AfD’ye kaptırıyoruzOrdu ve polisimizi AfD’ye kaptırıyoruz

 

CDU'LU siyasetçi Friedrich Merz, Alman ordusu ve polis teşkilatının bir bölümünü aşırı sağcı parti AfD'ye kaptırdıklarını ileri sürdü. 

Federal Meclis Savunma ve İçişleri Komisyonu'nun raporlarına daya narak,ordu ve polis teşkilatı üyesi seçmenlerin siyasi görüş olarak AfD'yi tercih ettiklerini belirten Merz, "Ancak siyasetin vereceği destekle siyasi aşırılıkla mücadele edilebilir" dedi. Berlin

* * * 

Basına Yansıyanlar.6.08.2019,Almanya,Münih.*[email protected]

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın