Alman ZDF'de konuşan

Alman ZDF'de konuşan

TC.Berlin Baş Konsolosu Alman ZDF'e konuştu

Harekâtın gayesi; TERÖR !..      

 

"YPG, Almanya'da da yasak olan terör örgütü PKK'nın Suriye’deki koludur.

Yanı başımızda bilfiil terör devleti oluşturmaya çalışıyorlar. Buna izin veremezdik.”

ALMAN 2.TV ZDF'DE MÜLAKAT

BERLİN -Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Alman İkinci Televizyon Kanalı ZDF’de Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı ve terör örgütü YPG/PKK’ya ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin 8 yıldan beri milyonlarca Suriyeliyi topraklarında ağırladığını ve 40 milyar dolar civarında harcama yaptığını hatırlatan Aydın, “Sınırımız boyunca bir güvenli bölge oluşturmak istiyoruz. Suriyeli mültecilerin, atalarının ülkesine geri dönebilmesini istiyoruz. Bundan dolayı Barış Pınarı Harekâtı’nı başlattık ve planlandığı gibi başarıyla devam ediyor” diye konuştu.

BAŞ KONSOLOS,TV'DEKİ,SORULARI CEVAPLADI,AÇIKLAMALARDA  BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, askeri harekâtı işgal olarak nitelenmesi durumunda 3,6 milyon mülteciyi Avrupa’ya gön dereceğini duyurdu. Bu konuda ne kadar ciddi?” şeklindeki soruya Aydın, “Bu tehdit değil, bir uyarıdır. AB’nin tutumu karşısında uğradığı hayal kırıklığını ifade etti” cevabını verdi.

Mültecilerle ilgili yapılan mutabakata Türkiye’nin uyduğunu vurgulayan Aydın, AB tarafının ise şimdiye kadar bütün yükümlülüklerini yerine getirmediğini dile getirdi.

YPG’nin, Almanya’da yasak olan PKK’nın Suriye’deki kolu olduğuna işaret eden Aydın, “Bu bölgeden bize tehdit var. Terör örgütü YPG birkaç yıldır bu bölgeyi kontrol altına aldı ve sınırda terör devleti oluşturmak istedi. Buna izin veremezdik” dedi.

BERLİN KONSOLOSLUĞUNU "GERİYE GÖNDERELİM" EDEPSİZ TEKLİFLER.

Berlin Sefaretı ZDF'de açıklamalarda bulundu.Alman medyasında tartışmalar devam ediyor.

Bazılarıda "Türk konsolosluğunu geriye gönderelim",skandal aşıklamalarında bulunmuş.

Metehan,Almanya,15.10.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın