Ana Sayfa  /  Gündem  /  Yeni moda Türk Fobisi
  • Facebook da Paylaş
Yeni moda Türk Fobisi
  • 09-10-2018
  • 0 yorum

ÖNCE İSLÂMİFOBİ VARDI,ŞİMDİ MODA TÜKOFOBİ!..

TAVAK VAKFI'NIN ARAŞTIRMASINA GÖRE..

Avrupa ülkelerinde artan yabancı düşmanlığı, yarım asırdan fazla bu topraklarda yaşayan Türkleri daha da derinden etkilemeye başladı .

 "BUNLARDA GEÇER",TEMENİSİ VAR.

TAVAK Vakfı’nın araştırmalarına göre Almanya’da yaşayan Türklerin yüzde 77’si, İslamofobi’yi de sollayan Türk korkusundan şikayetçi Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK), Avrupa’daki Türklerin karşılaştıkları İslamofobi ve Türkofobi konusunda çarpıcı bir araştırma yaptı.

TAVAK Vakfı ayrıca, 2019 yılı için Avrupa Birliği’ne yaptığı müracaat çerçevesinde 2019 yılının İslamofobi ve Türkofobi ile mücadele yılı olarak kabul edilmesini istedi.

EYLÜL AYI ARAŞTIRMASINDA  İSE..

ÇOK ESKİ BİR SLOGAN RESMİ,"TÜRKEN RAUS-TÜRKLER DIŞARI!".

Yapılan eylül ayında Almanya’da yapılan araştırmada ise bu ülkedeki 3 milyon 200 bin Türk kökenli göçmenin yüzde 77’sinin her geçen gün artan Türkofobiden şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

ALMNYA'DA TÜRK FOBİSİ ÖNE ÇIKTI,İDDİASI.

Araştırma sonucunda, Almanyalı Türkler, Türkofobinin İslamofobiyi geride bıraktığını ve Türk düşmanlığının arttığını dile getirdiler.

ARTIK,VATANDAŞLIK DA KAR ETMİYOR  OLDU, VURGUSU...

Bu ülkede yaşayan Türklerin 1 milyon 450 bininin içinde yaşadıkları ülkenin vatandaşlığını almış durumda olmasına rağmen, saçlarından renklerinden dolayı Türkofobi ile karşı karşıya kaldıklarını kaydettiler.

CUMHUR BAŞKANI KURZ'UN ÜLKESİ ÖSTERREICH-AVUSTURYA'DA..

Araştırmaya göre Avusturya’daki Türkler yüzde 79 oranında Türkofobi’den şikayetçi olduklarını açıklıyorlar.

"Bu kapsamda gerek Almanya gerek Avusturya'da Türkofobiye karşı çalışmaların arttırılması ve Türk düşmanlığının azaltılması sağlanması gerektirdiğini belirten" TAVAK Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen," Almanya’daki Türklerin öncelikle geldikleri ülkenin sevilmediğini ve daha sonrada Türk hükümetlerine negatif bakışın bunda çok etkili olduğunu" dile getirdiğini vurguladı.

* * *

 Mini yorum;

BUNLARDA GEÇER...

İki Almanya'nın  3 Ekim birleşme günü kutlamlarında,yabancı düşmanlığını protesto eden yürüşler düzenlenmiş, "kin,nefret duyguların herkese zararlı olduğu, bariş ve dosthane yanyana yaşaman bir dünya istedikleri",dile getirilmişti.

Burda,genelde, Romen,Bulgar vb. Ülkelerden gelenlerin renk,profil görümünden dolayı,bazıları,boğazlarına, koca koca haç-kruez- taktıkları gözümüze ilişmekte.Hele, bazı zenci ailelerde.

Seçim çalışmaları var ya...Biraz da bundan kaynaklanıyor.

Bunlarda geçer,diliyoruz.

* * *

BasındanSeçmeler.Almanya,İlay Sakazâde.7 10.2018

 

Etiketler : Yeni - moda - Türk - Fobisi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE