Ana Sayfa  /  Dünya  /  Yeni bir saldırı daha
  • Facebook da Paylaş
Yeni bir saldırı daha
  • 31-10-2018
  • 0 yorum

ALMANYA'NIN KÖLN ŞEHRİ'N DE,BİR SALDIRI DAHA

(Kadınlara Saldıracak Kadar Adı Herifler)

Almanya'nın Köln şehri'nde yaşayan Hacer Uğurlu, geçen hafta tramvayla işe giderken tanımadığı bir kişinin saldırısı sonucu yüzünden ciddi şekilde yaralandı.

KÖLN KONSOLOSLUĞU, HASTAYI ZİYARET ETTİ

Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, Hacer Uğurlu'yu tedavi gördüğü Eduardus Hastanesinde ziyaret etti.

Erciyes, saldırı hakkında bilgi aldığı Uğurlu'ya "geçmiş olsun dileğinde" bulundu.

Başkonsolos Erciyes, "Uğurlu'nun kamuya açık bir yerde saldırıya uğramasını kınadıklarını belirterek, olay hakkında polisten bilgi talep ettiklerini, saldırganın bir an önce yakalanıp gerekli cezayı almasını istediklerini "söyledi.

UĞURLU'NUN GAZETECILERE YAPTIĞI AÇIKLAMADA

Hastanede tedavisi süren Uğurlu,gazetecilere yaptığı açıklamada, "tanımadığı bir kişi tarafından sebepsiz şekilde saldırıya uğradığını" ifade ederek, olay sonrası kaçan saldırganın bir an önce yakalanmasını istedi.

Uğurlu, "Öğleden sonra işe gitmek için tramvaya bindim. Tramvay kalabalıktı. Yanımda oturan şahıs yüzüme baktı, bir şeyler söyledi ve küfretti. "

Konuşmasına devamla;

"Kendi kendine söylenip sağa sola küfrediyordu. İneceğim durağa yaklaşınca ayağa kalktım. Sonra yüzümü ve başımı yumrukladı." 

Olaya hiç kimse müdahale etmedi.Oylesine baka kaldılar.

"Burada canımız tehlikede.".

(Ortalıkta dolaşan serseriler çoğaldı.Sadece Köln'de değil,yaşadığımız Münih'te de;Ancak,Münih Emniyerti,bu konuda çok titiz ve hasastı.)

"Tramvay durağına gelince kapıların açıldığını ve saldırganın elini kolunu sallayarak inip kaçtığını anlatan, Uğurlu, "Tramvay sürücüsü geldi. Kapıyı niye açtığını sordum, saldırganın kaçtığını söyledi. Bana olayı görmediğini ve olayı yolcuların haber verdiğini söyledi. Saldırganın kameralardan yakalanabileceğini söyledim, bana 'Eğer kameralar bozuk değilse'"diye cevap verdi." şeklinde konuştu.

Uğurlu, "bütün toplu taşıma araçlarında kamera sistemi olduğunu, hem sürücülerin içeride olan biteni canlı görebildiğini hem de bunların kayıt altına alındığını" bildiğini belirtti.

Başından geçen saldırının örtbas edilmek istendiği izlenimine kapıldığını kaydeden Uğurlu, olayın peşini bırakmamakta kararlı olduğunu ifade etti.

* * *

BasınaYansıyanaKöln'deSaldırı.30.10.2108.

 

Etiketler : Yeni - bir - saldırı - daha -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE