Ana Sayfa  /  Dünya  /  Venezuela'dan USA-ABD'e...
  • Facebook da Paylaş
Venezuela'dan USA-ABD'e...
  • 24-01-2019
  • 0 yorum

Venezuela'dan ABD açıklaması      

(Son dakıka haberleri)

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ABD ile tüm diplomatik ilişkileri kestiklerini ve ABD'li diplomatların ülkeyi 72 saat içinde terk etmelerini istedi.

 Venezuela'dan ABD açıklaması Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, kendisini gayri meşru ilan edip, geçici devlet başkanı olarak duyuran Juan Guiado'ya destek veren ABD'ye meydan okuyarak rest çekti.

"ABD ile diplomatik ilişkileri bozmaya karar verdim" diyen Maduro, "Hiç kimse burada teslim olmaz, savaşacağız" dedi.

"WASHİNGTON'DAN YÖNETMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaidó'nun halk önünde yemin ederek kendisini geçici devlet başkanı ilan etmesinin ardından Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'dan çok sert bir açıklama geldi.

ABD'yi kendisini devirmeye çalışmakla suçlayan Maduro, "Washington'la ilişkileri kesmeye karar verdim. Anayasa'nın bana verdiği yetkilere uygun olarak ABD ile diplomatik ilişkileri koparmaya karar verdiğimi duyururum" diye konuştu.

ABD DELEGASYONUNA 72 SAAT SÜRE VERDİ

OLAY,DÜNYA BASININDA  GENİŞ YER ALDI

TÜRKİYE  DESTEKLİYOR

Sözlerine "Venezuela'yı Washington'dan yönetmeyi düşünüyorlar" diyerek devam eden Maduro, ABD delegasyonuna ülkeyi terk etmesi için 72 saat süre verdi.

"Hiç kimse burada teslim olmaz, savaşacağız" diyen Maduro ayrıca Kolombiya oligarşisine dikkat çekerek "Sorunlarımız evde çözülecek. Hükümetimiz, ülkenin egemenliğini tüm uluslararası çabaya rağmen savunacak" ieklin de,açıklamasını yaptı.

* * *

 BasındanSeçmeler.23.01.2019

Etiketler : Venezuela'dan - USAABD'e... -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE