Ana Sayfa  /  Dünya  /  Papaz Burunson beyanat verdi
  • Facebook da Paylaş
Papaz Burunson beyanat verdi
  • 28-10-2018
  • 0 yorum

ANDREW BRUNSON,EVİNDE BEYANAT VERDİ.

 Brunson verdiği röportajda, FETÖ üyelerini ;

"Her yerde okul açıyorlar ve kendi İslam versiyonunu anlatmak istiyorlar. Onları İslami misyoner olarak görüyorum" sözleriyle anlattı.

 TERÖR ÖRGÜTLERİNE YARDIMCI OLDUĞU GEREKÇESİYLE.

Terör örgütlerine yardım ettiği gerekçe siyle İzmir’deki yargılamanın ardından hapis cezasına çarptırılan Pastör Andrew Brunson FETÖ üyeleri hakkında "İslami misyoner" değerlendirmesi yaptı.

YURT DIŞI YASAĞININ KALDIRILMASININ ARDINDAN,ÜLKESİNE DÖNEN BRUNSON

Yurtdışı çıkış yasağının kaldırılmasının ardından ABD’ye dönen Brunson burada Amerika’nın Sesi’ne (Voice of Amerika / Türkçe) röportaj verdi.

Cezaevindeki günlerini anlatan Brunson kendisini FETÖ koğuşuna yerleştirdiklerini söyledi.

Aranızda neler konuşuyordunuz? Nasıl sohbetler oluyordu?” sorusuna Brunson şu cevabı verdi. “Aslında fazla sohbet olmadı açıkçası. Yani bir iki kişiyle...

Beni teşvik eden güçlendirmeye çalışan vardı, gerçekten birkaç kişi buna özen gösterdi. Çünkü moralim çok bozuktu, psikolojim çok bozuktu. Bir emniyet müdürü vardı, o gerçekten bana çok yardımcı oldu, bir işadamı vardı, o bana çok yardımcı oldu.

"ADANMIŞ MÜSLÜMANLAR"

“Siyasetten bahsetmedik. Aslında onlar tabii ki Hıristiyanlık hakkında sordular bir iki defa ama sonra o konu bırakıldı çünkü aslında benim gördüğüm hepsi adanmış Müslüman, onlar inancını bana anlatmak istiyor.

Ben inancımı onlara anlatmak istiyorum. Onlarda bana.Anlattıktan sonra öyle kaldı.

Brunson, “Fetullah Gülen yapılanması hakkında ne düşünüyorsunuz? " sorusuna vede...

Bu yapılanmayla daha önce herhangi bir temasınız oldu mu?” sorusuna da şöyle cevap  verdi..; 

Aslında bu yüzden çok şaşırdım çünkü bir Fetullahçı’yla hiç tanışmamıştım. Hayatım boyunca "Merhaba" bile dememiştim. Benim koğuşta tanıştığım insanlara baktığımda görüyorum ki aslında onlar bütün dünyaya yayıldı ve her yerde okul açıyorlar ve kendi İslam versiyonunu anlatmak istiyorlar herkese. Onları İslami misyoner olarak görüyorum, Müslüman misyoner. O zaman bizim görüşlerimiz birbirine zıt bir anlamda çünkü ben başkalarını kendi inancıma davet ediyorum, onlar başkalarını onların inancına çekmek istiyor. Ama onlarla hiç tanışmışlığım yoktu cezaevine atılana kadar." 

MADEM HER YERE SIZMIŞLAR...

Madem,"Her yere sızmışlar" diyorlar ama ben kimseyle hiç tanışmadım."

Kimse bana"Ben Fetullah Gülen hizmetine aitim, sempatiza nıyım" demedi hayatım boyunca.",şeklinde konuşmuş,tercü melere göre.

* * *

Mini Yorum;

"Bize göre;Fetullah Gülen adına,birileri,(kurum-devlet vb.)bir şeyler yapmak istediler. Yoksa,Fetullh ve Cematini o kadarda abartmaya gerek yoktu.Nice günahsız insanlarda,işini,gücünü kaybetti.Hiç yokken nefret,kiz,nifak tohumları serpildi.

Bir o kadar da,itham,süphe,(belkide bazı çekemiyenlerin ispiyonu ile) FETOCU diye,doğru durust yargılanmadan, içeriye atıldı-lar."

* * *

"Adâlet,bir gün size de lâzim gelir",der,Hz.Ali

Metehan İlay.

* * * 

BasınaYansıyanlar.Pastor Brunson(Evangelium)'nun Beyanatı.27.10.2018

Etiketler : Papaz - Burunson - beyanat - verdi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE