Ana Sayfa  /  Yaşanmış Hayatlar  /  Maşallah,M.Emir dolu dizgin...
  • Facebook da Paylaş
Maşallah,M.Emir dolu dizgin...
  • 06-03-2018
  • 1 yorum
MAŞALLAH,M.EMİR DOLU DİZGİN!.. BATI,MEDYASI,HÂLÂ ÜÇ MAYMUN OYUNUNA DEVAM EDİYOR. ABD ve RUSYA, SURİYE ÜZERİNDEN,KOZLARINI PAYLAŞIYORLAR,BU KADAR BASIT.

MAŞALLAŞ M.EMİR DOLU DİZGİN...

TEK VANDODA KARA KUŞAĞA SAHIP OLAN EMİR,FUTBOL DA DA İDDİALI 

Türkiye'den,bilhassa yakınlarımızdan güzel haberler aldıkça bizlerde seviniyoruz. Kaç günden beri devam eden “ Zeytin dalı harekâtı” vede,peş peşe gelen şehidler, içimizi yakıyor.Acımıza acılar katıyor... Bu inasanlık ayıbının bir an önce bitmesini bekliyor,elimizden gelen şey,”dua” ediyoruz.

* * *

Şu,canavar ruhlu,Baaşçıları durduran bir güç henüz yok gibi...

* * * 

Dün,(23-Ocak,2018)*Alman Başbakanı Merkel, Faransa'daki” Avrupa Birliği Toplantısında, Rusya başbakanı Putin'e bir mektup yazdıklarını, ,”.. Esat'a baskı yapılmasını, bu iç savaşın bir anönce bitmesini” istediğni, Alman tv. habertlerinde vede yazılı basından,konuyu izledik.

* * *

Bu arada,Hollanda Parlamentosu'nda alınan,bilmem ne kararı!.., Bu kararda, yağdanlık yapan,Türk asıllı -hain- vekiller, (Sabah gazetesı, resimler iyeele birlikte geniş yer vermiş.Dilan Yeşilgöz(VVD),Nevin Özütok(GL);Sadet Kaarabulut(SP); Cem Laçin(SP);Zihni Özdil(GL);Mahir Alkaya (SP)  utanmadan,sıkılmadan,yalana imza atmışlardı.

BU HATA,İHANETİ ALMAN PARLAMENTOSU'N DA İŞLENMIŞTI!.

. Alman Parlemontosun'da da, bu yağdanlığı Cem Özdemir önderliğinde yapolmıştı,Cem'in durumu ortada... Silinip gitmek üzere.

* * *

Bugün gazete alırken,Alman dergisinde işlene 1. Cihan harbinde, Talat, Cemal,Enver Paşa'nın(zarurı olarak)aldıkları göç kara ları, göçlerdeki resimler işlenmiş,adetâ Batı,kendi yaptıklarına ortak araca sına, habire Türkiye,Türklere,yalan,iftira çamurları atıklarını görüyoruz.

* * *

1.ve 2. cihan harplerinin çıkış sebeplerini pek işlemiyor,habire hata,ve yanlı uygulamalarını kasıtlı olarak,”tarihi yalanlar” işleyerek,kamu oyu,halkı da yanlış yönlendirmek,bilgilendirmekle de,”kin,nefret”, tohumlarını serpiştirmeye devam ediyorlardı.

* * *

YAKIN TARİHİMİZ'DE VEDE HÂLÂ ORTA DOĞU'DA YAŞANANLARI GÖRÜNCE, BU İŞGALİYET, KATLIYAMLARI KİMLERİN YAPTIĞI,GÜN GİBİ ORTADA!.

. Bazı,Batılı yazarlar,medya ve dergiler,bağlı oldukları sermayeye göre,“düdük çalmaya” devam ediyorlardı,maalesf.

* * *

Biz, gençlerin spor faliyetelerinden bahsedelim derken, nelere takıldı,kalemimiz...

* * *

Evet,bizm M.Emir, tekvando karakuşak,altıntop madalyası,derken, şimdide, Galatasaray futbol okulunda,heycanla top koşturuyor. Seryedenler,” geleceğin Metin'i, Bekenbauer,Mesi'si” olacak diyorlar.

* * *

Eh,şimdiler de bu sahalarda,mangır varya... Ben olsam,ilim,bilim adamı olur dum. Yinede,çalışmalarında başarılar diliyoruz. Çocukları,boş zamanları nı(Okulu ihmal etmemek şartiyla) sporla teşfik etmek,kötü alışkanlıklardan uzak tutmak,demekti...

* * *

Hadı,M.Emir,senin sayende bu satırları yazmış olduk,Münih'in ayaz akşamında.

* * *

İlay Sakaoğlu,Münih,24-02.2018

 

Etiketler : Maşallah - M.Emir - dolu - dizgin... -
YORUMLAR
  • Turhan Köz   20-03-2018 02:41

    Aferin delikanlıya,nerde ise her sahada başarılı. Allah Ana-babası na bağışlasın. Böyle örenek insan, talebe yetiştirenlerede,teşekkürlerimizi iletiriz. Almnya, Münih

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE