Ana Sayfa  /  Dünya  /  Ermenistan'dan çağrı
  • Facebook da Paylaş
Ermenistan'dan çağrı
  • 11-12-2018
  • 0 yorum

ERMENİSTAN'DA,YENİ BAŞKAN SEÇİLEN NİKOL...

Nikol Paşinyan, "Bütün ortaklarımızla ilişkilerimizi sürdürmek istiyoruz.

Ama,bir yönde ilerlemek adına diğer yöndeki ilişkimizi feda etmek gibi bir düşüncemiz yok.

"Türkiye ile ön şartsız görüşmek istiyoruz" demiş.

Doğal olarak tüm uluslararası ortaklarımızla ilişkileri geliştireceğiz." şeklinde konuştu.

"İRAN BİZİM HAYATİ KOMŞUMUZDUR"

Reklamdan sonra devam ediyor Paşinyan, İran ile ilişkilerin ABD yaptırımlarından etkilenip etkilenmeyeceğinin sorulması üzerine de İran'ın ülkesi için hayati öneme sahip bir komşu olduğunu vurguladı.

USA-ABD  YATIRIMLARI

ABD yaptırımları başladığında İran ile sınırı kapatıp kapatmayacağı sorulan Paşinyan, şöyle devam etti; "İran bizim sadece bir komşu değil, aynı zamanda bizim için hayati bir güzergah. İran ile ilişkilerimiz yakın olmaya devam edecek. Tabii bunun yanı sıra uluslararası sorumluluklarımızı ve görevlerimizi de yerine getireceğiz."

Konuşmasına devamla;

"...Ama uluslararası ortaklarımızın durumumuzu anlayacağını düşünüyorum. İran ile ilişkilerimiz bizim için varlık meselesi.",şeklinde konuştu.

ÖNCELİK,"EKONOMİK DEVRİMDE"

Paşinyan, yeni dönemde önceliklerinin "ekonomik devrim" olacağınıileri sürdü..

Halkın büyük ekonomik değişimler beklediğini hatırlatan Paşinyan, bunun sadece herkesin kişisel gayretini ortaya koymasıyla mümkün olabileceğini belirterek, "Ben her zaman iş ortamının gelişmesi, yatırımların gelmesi için gerekli atmosferi yaratacağım sözünü verdim. Bence bu da artık bu seçimle mümkün oldu. Artık diasporayı, Ermeni yatırımcıları ve uluslararası yatırımcıları ülkemize gelerek yatırım yapmaya ve bu ekonomik devrimin parçası olmaya davet ediyoruz." diye konuştu.

Paşinyan, hükümeti kurduktan sonra meclisten yapmak istedikleri ilk yasa değişikliğinin vergi kanunu olduğunu aktararak, "Mikro işletmelerin vergi vermeden iş yapmasını istiyoruz. Bununla halkı iş yeri açmaya ve iş imkanları yaratmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Paşinyan, kendisi hakkındaki "liberal" tanımlamasını da reddetti. Kendisini hiçbir zaman liberal olarak tanımlamadığını belirten Paşinyan, "Bizim parti programımızda siyasi ideolojiler arasında kesin sınırlar yok.

Beni ya da partimi liberal, sosyal demokrat veya merkezde tanımlamalarını kabul etmiyorum.

Bizim hareketimiz,"ideolojilerin ötesinde" ifadesini kullandı.

(...)

AZERBEYCAN ve KARABAĞ İŞKALİYETİNDEN  BİR ŞEYLER DEMEDİ. BU KONU DA,MUHABİRLER DE SORMAYINCA,TEK TARAFLI BİR BEYANAT OLMALI...

* * *

 BasındanSeçmeler.10 Aralık 2018

Etiketler : Ermenistan'dan - çağrı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE