Ana Sayfa  /  Gündem  /  Almanya'daki çocuklarını...
  • Facebook da Paylaş
Almanya'daki çocuklarını...
  • 27-10-2018
  • 0 yorum
BÖLÜNMÜŞ BİR ÇOK  AİLELERDEN BİRİ...

ALMANYA'DAKİ  ÇOCUKLARINI GÖREMİYOR

ALMANYA'DAKİ çocuklarına 17 yıldır ulaşamıyor Malatya’da yaşayan Boyraz Karademir, yıllar önce Almanya’da evlendiği ve daha sonra ayrıldığı eşinden olan 2 çocuğuna ulaşmak için mücadele veriyor.

LEYLA KAÇAR İLE EVLENMİŞTİ

Eşinden boşandıktan sonra sınır dışı edilerek Malatya'ya dönen Karademir 17 yıldır çocuklarına ulaşamıyor.

TURİSİT OLARAK GİTTİĞİ ALMANYA'DA EVLEN MIŞTI

Almanya'daki çocuklarına 17 yıldır ulaşamıyor Turist olarak 1990 yılında Almanya'nın Berlin kentine giden Boyraz Karademir, burada tanıştığı Leyla Kaçar ile evlendi.

UYUMSUZ EVLİLİKLERDE,OLANLAR ÇOCUKLARA OLUYORDU

Almanya'da oturma izni almak içinde başvuran Karademir'in bu süre zarfında Ebru ve Berrin adında iki kızı dünyaya geldi. Ancak aradan geçen süre zarfında eşinin kendisinden boşanmak istemesi üzerine hayatı altüst olan Karademir, 3 yıl boyunca hukuk mücadelesi verdi.

Henüz oturum izni almadan eşi ile boşanması sonrası polis tarafından yakalanan Karademir, sınır dışı edilince memleketine geldi. Yaklaşık 2 ay sonra Almanya'dan gelen telefonla ikinci şoku yaşayan Boyraz Karademir, ayrıldığı eşinin kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini öğrendi.

O dönem yaşları küçük olan kızlarını almak için Almanya'ya gitmek isteyen Karademir'in bu girişimi de sonuçsuz kaldı.

Başkonsolosluğa giden Karademir'e Almanya'ya gitmek için vize verilmeyeceği iletildi.

VİZE ALAMAMIŞ

Bunun üzerine kızlarının Türkiye'ye gönderilmesini isteyen acılı babaya, Alman yetkililerden yine olumsuz cevap geldi. Alman kanunlara göre çocukların velayetinin kendisine verilmeyeceğini ifade eden Karademir, çocuklarının o günden bu yana hükümetin gözetiminde yurtlarda kaldığını söyledi.

DÜNÜN ÇOÇUKLARI,BUGÜN  KOCA OLMUŞLAR,BİR GÜN ARARLAR...

Kızı Ebru'nun 23, Berrin'in ise şu an 22 yaşında olduğunu söyleyen Karademir, "Çocuklarımı almak için vize almak istedim ancak o ülkeye kaçak girdiğimden dolayı bana vize vermediler.

ZORLA GÜZELLİK OLMAZ YA...

Yazdığım yazılara cevap vermediler. 17 yıldan fazladır kızlarını göremiyorum yetkililerden devlet büyüklerimden yardım bekliyorum" diye konuştu.

* * *

BasindaYaşanmışHayatlar.Almanya'dakiÇocuklarını..26.10.2018

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE