Ana Sayfa  /  Şifalı Bilgiler  /  Almanya'da 2 ay ömür biçmişlerdi
  • Facebook da Paylaş
Almanya'da 2 ay ömür biçmişlerdi
  • 11-01-2019
  • 0 yorum
Almanya,Frankfurt'ta yaşayan gurbetçi

ALMANYA,FRANKFURT ŞEHRİ'NDE YAŞAYAN TÜRK AİLE,MUTLULUĞU TÜRKİYE'DE TATTI.

DOKTORLAR,2 AY ÖMİR BİÇMİŞLERDİ. TÜRKİYE'DE TRUP GİBİ OLDU,MAŞALLAH.

Frankfurt’ta yaşayan iki çocuk annesi 38 yaşındaki Filiz Can’ın Almanya’da neredeyse gitmediği hastane kalmadı. Hepsinde de ameliyat edilemez cevabını aldı ve kendisine 2 aylık ömür biçildi. Çocuklarının isteği ile gittiği Türkiye’de tamamen iyileşti.

Almanya'nın Frankfurt şehrinde 18 yaşındaki oğlu Burak ve 13 yaşındaki kızı Aylin'le yaşayan 38 yaşındaki Filiz Can'ın safra kanallarında tümör tespit edildi.

Yapılan tetkikler sonucunda genç kadın Almanya’da ameliyata alındı. Ancak doktorlar cerrahi işlem sırasında "bu hasta ameliyat edilemez" kararı vererek ameliyat etmedi.

Daha sonra gittiği pek çok hastanede de aynı cevapla karşılaştı. 2 aylık ömür biçilen Can'ın umutları tükendiği sırada, oğlu Burak, Türkiye'den Prof. Dr. Ünal Aydın’a Ailesiyle birlikte Türkiye’ye giden Can, ameliyata alındı ve başarılı bir operasyonla safra kanallarındaki tümörden kurtarıldı.

HAYATA YENİ BİR SAYFA AÇMAK

Almanya’da herkesin 2 ay ömür biçtiği hasta Türkiye’de iyileşti Almanya’da bütün umutları tükenen Filiz Can Bütün merkezleri dolaştım, hepsi bana umutsuz vaka gibi baktı ve beni ölüme terk etti. Acıyarak gönderdiler. Oğlumun araştırmaları sonucunda Ünal Aydın ile tanıştık. Allah’tan sonra bana ikinci hayatı verdi. Çok mutluyum. Çocuklarımla umutlu,sevinçli, güzelliklerle dolu yeni bir hayata başlayacağız” dedi.

Filiz Can’ın durumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ünal Aydın da “Hastamız, safra kanallarındaki tümör nedeniyle Almanya’da ameliyata alınmış. Avrupa’nın ortasında hasta açılmış ve "ameliyat edilemez"denilerek geri gönderilmişti. 

BAŞKA BIR İMKAN,ŞANS YOKMU?

Ailesi, "başka bir şans yok mu?"diye sormuştu,anacak ilaç tedavisi olabileceğini belirterek 2 aydan kısa bir ömür biçmişlerdi. Hastamızın ailesi, pek çok hastaneyi araştırmış ancak şans verilmemiş.

Hastanın Türkiye’ye gelmesiyle bütün incelemeleri yeniden yaptık ve hastaya ameliyat şansı verebileceğimizi gördük.

AMELİYATI GERÇEKLEŞTİREN DOKTOR

"Hızlı bir hazırlıktan sonra ameliyatı başarı ile gerçekleştirdik. Filiz Hanım şu anda sağlıklı” diye konuştu.

İKİ AY ÖMÜR BİÇMİŞLERDİ

Almanya’da herkesin 2 ay ömür biçtiği hasta Türkiye’de iyileşti Filiz Can’ın sağlığına kavuşmasında en büyük etkenlerden biri olan 18 yaşındaki oğlu Burak, “Ekonomi bölümünde okumak istiyordum ama şimdi hocamı görünce tıp alanında okumak ve insanlara yardımcı olmaya karar verdim” derken, 13 yaşındaki kızı Aylin de “Almanya’da anneme ümit vermemişlerdi. Annemle yaşamanın tadını çıkaramamıştım.

"Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Filiz Can’ın zorlu sürecinde en büyük destekçilerinden olan görümcesi Nazmiye Can ise “Almanya’da hepimiz çaresizdik. Hangi hastaneye gittiysek kapılar yüzümüze kapatıldı. Filiz arkasını döndüğünde herkes ağlıyordu. Biz kendi ülkemizi tanıyor böyle doktorların olduğunu bilmiyorduk” şeklinde konuştu.

* * *

BasındanYansımalar,TürkiyeAvrupa'dan aktarma.11.Ocak.2018

Etiketler : Almanya'da - 2 - ay - ömür - biçmişlerdi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE