Ana Sayfa  /  Dünya  /  Alman Hükümeti'nde, Yalancı Depremi
  • Facebook da Paylaş
Alman Hükümeti'nde, Yalancı Depremi
  • 20-09-2018
  • 0 yorum

Yalancı depremi devam ediyor. 

"Yalancını mumu yatsıya kadar tütermiş." Türk ata sözü,misalı

Gizli Servis Başkanı Maaßen’in görevden alınması yeni ve derin bir kriz daha doğurdu.

 SDP Başkanı da,"gidecek mi,gidecek" şeklinde tepki göstermiş,bir resmi kurum başkanının günlük siyasi işlerine karışması,uygun değildir,şeklinde tepkiler almıştı. Merkel hükümetine de zarar vermekte olduğu ileri sürülürken,küçük ortağı  Seehoffer ise sahip çikmişti.

ALMANYA'DA koalisyon hükümeti ortakları, son günlerin en çok tartışılan ismi olan Gizli Servis Başkanı Hans Georg Maassen için saatler süren toplantı yaptı.

Toplantı sonrası Maassen'in İçişleri Bakanlığı'na müsteşar olarak atandığı açıklanınca kıyamet koptu. İlk yorumlar, "Merkel güç kaybetti ve ipleri küçük ortağı CSU'nun eline bıraktı. Skandal, felaket, delilik" şeklinde oldu.

HÜKÜMETİ CSU YÖNETİYOR

BAŞBAKAN Angela Merkel ile hükümet ortağı SPD'nin Genel Başkanı Andrea Nahles'in, Maassen'in istifasını istemesine rağmen istediğini alamaması, 'Hükümeti küçük ortak yönetiyor' diye yorumlandı.

TEK SAHIP ÇIKAN

Irkçılara destek veren 'Yalancı'ya sahip çıkan CSU'nun Genel Başkanı ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Maassen'i iç güvenlik ve internet suçlarından sorumlu müsteşar yaptı.

ATAMA BİR FİYASKO  SAYILIRDI

ÜÇLÜ görüşmede Seehofer'in Maassen'i Federal Kriminal Daire (BKA) Başkanlığı için önerdiği aktarıldı. Skandal atamayı SPD Genel Başkan Yardımcısı Ralf Stegner, 'fiyasko' diye nitelendirdi ve "SPD'nin sabrı taşmak üzere" dedi.

Tepki,eleştirilere CDU kanadından Genel Sekreteri Annegret Kramp Karrenbauer cevap verdi, kararın SPD'nin onayı ile alındığını hatırlattı.

YALAN SÖYLEDİ,DAHA SONRA KIVIRMAYA ÇALIŞTI

MAASSEN Chemnitz'deki olaylar sırasında yabancılara "sürek avı" yapıldığına dair ellerinde sağlam bilgi olmadığını söylemiş ardından yanlış anlaşıldığı şeklinde durumu toparlamaya çalışmıştı. Maassen'in ırkçı AfD partisi ile de sık görüşmeler yaptığı ortaya çıkınca geçmişteki skandalları da göz önünde bulundurularak istifası istenmişti.

 8 TÜRK OLMAK ÜZERE 10 KİŞİ KATLEDEN FAŞIST NSU'NUN ORTAYA ÇIKMASI VE ...

NSU SABIKASI MAASEN, 8'i Türk 10 kişiyi öldüren faşist NSU ortaya çıkmasının ardından 2012 yılının ağustos ayında Anayasası Koruma Teşkilatı'nın başını getirilmiş, cinayetlerin aydınlatılmasına yeterine katkı vermemekle suçlanmıştı.

GEÇMİŞTE DE ÖRNEKLERİ VARDI 

2013 yılında dönemin İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Klaus Dieter Fritsche, NSU davasıyla ilgili Federal Meclis Araştırma Komisyonu önünde verdiği ifadeyle saçbaş yoldurmuştu.

Hatta Fritsche, gizli servisin yaptığı gizli kapaklı işlerin ortaya çıkartılmaması gerektiğini savunmuştu.

Fritsche, "Devlet sırlarının ortaya çıkmaması gerekir" diye konuşmuştu. Sonunda SPD, "Bu adam göreve devam ederse, koalisyon hükümetinde olmayız" diyerek rest çekmişti.

GÖREVDEN ALINDI,ANCAK...

Fritsche görevden alındı ancak bütün gizli servislerden sorumlu genel koordinatör oldu.

* * *

 BasindaYansımalar,Almanya'daGizliServisKrizi.20 Eylül 2018

Etiketler : Alman - Hükümeti'nde - - Yalancı - Depremi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE