Ana Sayfa  /  Kültür-Sanat  /  3 Mayis (Turhan) Türkçüler Günüdür
  • Facebook da Paylaş
3 Mayis (Turhan) Türkçüler Günüdür
  • 04-05-2018
  • 0 yorum

3 MAYiS TÜRKÇÜLER GÜNÜ OLARAK KUTLANIR. ÜLKÜCÜLERİN,TAHTA TABUTLARA VURULDUĞU CHP İKTİDARININ ZULMÜDÜR!..

3 Mayıs Türkçülük Günüdür. Türkçülük Bayramı nızı kutlar,Türkçülük Bayramı'nın neden kutlandığına dair detaylı bilgileri sizler için derledik.


TÜRKÇÜLER GÜNÜ ASLA BATI VARI IRÇI ve FAŞIT DEĞİLDİ.

3 MAYİA 1944 BERİ KUTLANMAKTADIR.


Türkçülük günü,3 Mayıs 1944’den beri her yıl 3 Mayıs’ta kutlanır. Peki, Türkçülük Günü nasıl ortaya çıkmış, neden kutlanır? Irkçılık ve Turancılık davasının gerekçelerinden biri gösterilen Sabahattin Ali'nin ırkçılığı gerekçe göstererek Hüseyin Nihat Atsız’a açtığı dava sonucu; Atsız'a 4 ay hapis verilmiştir. Bu dava 3 Mayıs 1944 tarihli duruşmasından hemen sonrasında “ Ankara Numayışı”nı anmak amacıyla gruplar akın etmiştir. Sabahattin Ali Protesto edilmiş, kitapları yakılmıştır. 3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askeri Hapishanesinde Nihat Atsız, Zeki Velidi Songur, Reha Oğuz Türkan, Alparslan Türkeş ve Nejdet Sançar olmak üzere 10 mahkûm tarafından kutlanılmıştır. Bununla birlikte daha sonraki senelerde devam eden toplantılar Türkçülük Günü Bayramı olarak kutlamaya  başlamış tır.

MİLLÎ DEĞERLERE YENİDEN SAHIPLENME VE YAŞATMA AKSİYON,FALİYETİDİR.
Türkçülük Günü Ne Zaman?
1944'den beri 3 Mayıs'ta kutlanan Türkçülük Bayramı, 2017 yılında 3 Mayıs Çarşamba günü kutlanıyor.

  HÜSEYİN NİHAT ATSIZ VEDE DİGERLERİ

Hüseyin Nihat Atsız'ın Türkçülük Sözleri
"Dünya da ki bütün milletler,yabancı devlet hakimiyetinde kalan soydaşlarını kendileriyle birleştirmek için silahlı ve silahsız savaşlar yaparlar. Bunun adı emperyalizm değildir, irredantelizmdir ki makbul bir davranıştır."

"- Bir milletin yürütücü kuvvetine “ülkü” denir."

- Her iman ahlaka yürüyeceğine göre, Türkçülük’de de sağlam bir ahlakın bulunması birinci şarttır.

Hüseyin Nihat Atsız

"- Bizim için önemli olan, dost kılıklı yabancıların milli ülküyü güya milli çıkar adına baltalamasının önüne geçmektir."

"- Ben,yabancı kaynaklı hiçbir fikri benim semeğe tenezzül etmeyecek kadar millî şuur ve gurura malik bir Türk'üm. Siyasi, içtimai mezhebim Türkçülük'dür.

"- Bir gün ülkede milliyetçi geçinen politika cılar, yöneticiler, sanatçılar, aydınlar hiç bir çıkar kaygısına düşmeden, yiğitçe, korkusuzca Türkçü söylemlerde, Türkçü tavırlarla milletin karşısına çıkarlarsa o gün Türkçülük büyük bir utkuya yaklaşır."

"- Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir."


 BİR YERDE,BATI'DAN KÖRÜ KÖRÜNE İTHAL EDİLEN,KANUN,ÖRF VE ADETLERE İSYANDI.

BU  FALİYETİ,KENDİ DÜŞÜNCE VE RUH HALİNE GÖRE YORUMLAYAN LAR DA OLDU.
EN SON TÜRKÇÜLER'DEN ALTAN DELİORMAN!I DE RAHMETLE YÂD EDEBİLİRİZ.

 
- Gittikçe uyanan milli şuur karşısında gafiller ve hainler, Türk milletini daha çok aldatamayacaklar dır. Kızılelma’nın yolunu kapatamayacaklardır.

Hayvan nevileri arasında bir kör sıçan vardır ki günde kendi ağırlığının iki üç misli yemek yemezse ölür. Yunanistan, galiba o kör sıçanın neslinde gelmektedir.

- Ben, yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeğe tenezzül etmeyecek kadar millî şuur ve gurura malik bir Türk'üm. Siyasi, içtimai mezhebim Türkçülük'dür.

Dil; bir milletin sembolüdür. O milleti bir arada tutan ve yok olmasını engelleyen biricik faktördür.

- Haritalarda ırkımızın yaşadığı yerlere baktık, milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık.

Fedakarlık insanları da, milletleri de asilleştirir, kahramanlaştırır.

En Güzel Türkçülük Sözleri

En Anlamlı, söylenilmiş en güzel Türkçülük Günü konulu sözleri sizler için derledik. Bu sözleri Facebook, Whatsapp, Twitter gibi sosyal medya ilede paylaşmak mümkündür.

* * *

- Türk töresinin bir diğer şartı da haddini bilmektir. Haddim bilmek... Ne kendinizi dev aynasında göreceksiniz. Herkese yukarıdan bakacaksınız, ne de kendinizi aşağıdan göreceksiniz, aşağıdan bakacaksınız.

Biz Türk gençlerini bu kutlu ülküde topladığın için sana gönülden bağlı olan biz genç bozkurtlar, senin bayrağını dalgalandırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

- Davalarımızın çözümü kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür

3 Mayıs büyük milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk milliyetçilerinin yeniden doğuşudur.

- Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş.

 Yarının Büyük Türkiye’si bu şuur ve azimle kurulacaktır.3 Mayıs 1944'den bu yana Türk milliyetçileri bugün bir çığ gibi büyüyor.Yurdun dört bir yanında Türk milletinin hizmetinde; onu ilimde,teknikte ,ahlakta dünyanın en ileri seviyesinde getirmek gayesi taşıyor

- Türk Devletinin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk Milletinin teminatı ve istikbali gençliktir.

Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır

- 3 Mayıs Türk milliyetçilerinin ,Türk milletinin varlık davasında çektikleri  ıstırabın, elemin, gözyaşının ifadesidir.

Milletler yabancı kuvvetlerin orduları ve diğer maddi güçleri tarafından yok edilmeden önce, manevi ve fikir güçleri tarafından esaret atına alınırlar. Böyle bir toplumun esir ve yok olması kesin hale gelir.

-"Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin."

3 Mayıs Türk milliyetçilerine yalan ve iftiralarda bulunanların kendi iftira ve yalanlarıyla boğulduğu gündür.

- "TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur."

Millî kalkınmamızı gerçekleştirmek, her Türk ferdini hür yapabilmek için Türk Milletini yeniden kurmak zorundayız. Vatandaşlarımız arasında parti, mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız.

"Bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz..."

* * *

Türkçülük Günü Kutlama Mesajlarından bir kaçı


3 Mayıs'ta Türklüğe gönül vermiş sevdiklerinize yollayabileceğiniz en güzel sözler ve mesajları sizler için derledik. Bu mesajları SMS olarak yollayabilir, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda da paylaşabilirsiniz.

- Türk milliyetçilerinin mücadele tarihine altın harflerle yazılan bu anlamlı günü kutluyor, Başbuğ Alparslan Türkeş başta olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun. "

Damarlarında dolaşan asil Türk kanını taşımaktan şeref duyan tüm Oğuz soyluların 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü kutluyorum.

 "Büyük Milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk Milliyetçilerin in doğum günü olan 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin Bayraklaşan hareketidir."

3 Mayıs; Türk Milliyetçilerinin bayramıdır. Türk Milletini ilimde, maneviyatta, teknikte en yükseğe çıkarma hamlesi olan 3 Mayıs Türk milliyetçilerinin yabancı kültüre ve yabancı ideolojilere karşı baş kaldırmasıdır.

" İçlerinde  milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz."

 * * *

Türkçülük Günü Marşı  ; 


Türkçülük Bayramı Günü bugüne özel yazılmış "3 Mayıs" marşı büyük bir coşkuyla söylenir


Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele,

Tarihler bin dokuz yüz kırk dördü gösterdi,

Atsız'ım Bozkurtlara buyruğu verdi,

Yiğitçe buyruğa gönül verdiler,

Alparslanlar, toganlar, Orkun, İdiller,

Yürüyün, yürüyün haydi yiğitler,

Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele,

Büyük Türk Milleti senin bayramın.

Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele,

Dilde birlik, işte birlik, fikirde birlik,

Sağlanırsa o zaman kurulur dirlik,

Yürü yiğit yürü bugün senin günündür,

Bugün düğün günün, senin bayram günündür,

3 Mayıs Türkçünün düğün günüdür,Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele,Büyük Türk Milleti senin bayramın.

''Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN'' Ziya GÖKALP


Tarihler 1944'ü gösterdi.Atsız'ım bozkurtlara buyruğu verddı.

(Biricik çoçuğnun adını" Bozkurt" koyan Altan Deliorman,rahmetlisi de Ülkücü ve Türkçü idi,acızhane hatırlatır,rahmet ile yâd ederiz.M.Ali)

* * *

  Bou konu daha çok uzunda,kısaca aktarma yaptık,güne binaen.yhy)

*

YeniyurtSanatKültür.

[email protected]

Etiketler : 3 - Mayis - (Turhan) - Türkçüler - Günüdür -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE